کد خبر: ۵۲۹۰۴۴
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۵

سه‌کشتی گیر ناشنوای کشورمان به دیدار نهایی رقابت‌های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی جهان ناشنوایان در ترکیه راه یافتند.

به گزارش شفاف، مسابقات قهرمانی جهان کشتی فرنگی بزرگسالان ناشنوایان از صبح امروز (یکشنبه) 13 تیرماه با برگزاری مسابقات اوزان 55 ، 60 ، 63 ، 67 ، 72 ، 77 ، 82 ، 87 ، 97 و 130 کیلوگرم در شهر استانبول ترکیه در حال برگزاری است.

در پایان رقابت‌های مقدماتی روز نخست، صادق ابوالوفائی، مهدی بخشی و اصغر کریمی در اوزان 55 ، 63 و 72 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و مهدی صدری، علی کریمی و شیرزاد مهکی در اوزان 60 ، 67 و 82 کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شدند.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

 صادق ابوالوفایی در وزن 55 کیلوگرم با نتیجه 3 بر یک به روسیه باخت. او که در دور دوم موفق شده بود با نتیجه 6 بر یک مقابل حریف اوکراینی به برتری برسد، در مسابقه خود برابر کشتی گیر میزبان با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی رسید و فینالیست شد.

مهدی صدری در وزن 60 کیلوگرم با نتیجه 4 بر 2 بازی را به نماینده روسیه واگذار کرد. او در دومین بازی خود با نتیجه 13 بر 3 مقابل بلغارستان پیروز شد و در دور سوم با نتیجه 8 بر صفر مقابل فرنگی‌کار ترکیه بازی را واگذار کرد و باید برای مقام سومی مبارزه کند.

مهدی بخشی دیگر نماینده کشورمان در وزن 63 کیلوگرم با نتیجه 8 بر صفر شکست خورد. این کشتی‌گیر در دومین دیدار خود حریف قزاقستانی را با نتیجه 4 بر صفر شکست داد  و در دور سوم 3 بر 2 مقابل حریف قدرتمند روسی خود پیروز و فینالیست شد.

علی کریمی در وزن 67 کیلوگرم با نتیجه 10 بر 2 قرقیزستان را شکست داد و در دومین بازی خود با نتیجه 9 بر 6 مقابل حریف ترکیه‌ای بازی را واگذار کرد. کریمی در دیدار سوم خود با نتیجه 8 بر صفر شکست خورد و باید برای مقام سومی تلاش کند. اصغر کریمی فرنگی کار وزن 72 کیلوگرم کشورمان مقابل نماینده قزاقستان با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر مقابل فرنگی کار یونان به برتری رسید و فینالیست شد.

رضا اسماعیلی در وزن 77 کیلوگرم با نتیجه 14 بر 3 مقابل کشتی‌گیر قزاقستان بازی را واگذار کرد  و در دومین بازی خود مقابل حریفی از بلاروس با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد. شیرزاد مهکی در وزن 82 کیلوگرم با نتیجه 9 بر یک مسابقه را به حریف روس خود واگذار کرد و در دومین دیدار با نتیجه 11 بر 5 مقابل حریف قزاقستانی به برتری رسید و در دور سوم مقابل حریف اوکراینی با نتیجه 10 بر 2 بازی را واگذار کرد و به رده بندی رسید.

ابوذر ربیع‌زاده در وزن 87 کیلوگرم با نتیجه 5 بر یک مقابل حریف اوکراینی خود پیروز شد و در دومین بازی خود با ضربه فنی مقابل حریف بلاروس شکست خورد. اکبر صابری در وزن 97 کیلوگرم مقابل نماینده قزاقستان با نتیجه سه بر سه شکست خورد  و در دور دوم با نتیجه 9 بر 6 مقابل فرنگی کار ترکیه به برتری رسید و در مسابقه سوم با ضربه فنی مقابل کشتی گیر اوکراین بازی را واگذار کرد و در دیدار بعد خود 9 بر صفر مقابل کشتی گیر روس شکست خورد.

محمدرضا صدری در وزن 130 کیلوگرم دور اول استراحت خورد و در دور دوم مقابل کشتی گیر ترکیه 9 بر صفر مغلوب شد و در دور سوم با نتیجه 11 بر 3 مقابل کشتی گیر قرقیزستان شکست خورد.

مسابقات فینال و رده بندی فردا برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: