کد خبر: ۵۲۹۰۷۷
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴

یک قبیله عراقی روز یکشنبه تهدید کرد کنسولگری فرانسه در الناصریه مرکز استان ذی قار را به علت اهانت کنسول فرانسوی به این قبیله و دخالت در امور غیر مرتبط با او تعطیل خواهد کرد.

                          تهدید کنسولگری فرانسه در الناصریه توسط قبیله عراقی

به گزارش شفاف، قیصر آل عجیل الحسیناوی شیخ کل عشایر الحسینات در گفتگو با رسانه‌های عراقی گفت: کنسول فرانسه در الناصریه نقش نیرو‌های اشغالگر را در تفرقه بین عشایر استان به ویژه علیه قبیله الحسینات بازی می‌کند.

وی افزود: عادل الکنزاوی کنسول فرانسه در الناصریه بار‌ها در نشست‌های متعدد گفته است که «قبیله الحسینات اصل و ریشه‌ای ندارد و صرفا یک تجمع است».
 

شیخ کل عشیره‌های الحسینات افزود: کنسول فرانسه همه حد و مرز‌های مجاز را در کار خود شکسته و در مساله‌ای دخالت کرده که به او مطلقا ربطی ندارد.

الحسیناوی گفت که افراد قبیله اش در ۴۸ ساعت آینده تدابیر لازم را در این باره اتخاذ خواهند کرد که از جمله آن‌ها تظاهرات اعتراضی مقابل کنسولگری فرانسه و تعطیلی آن خواهد بود، زیرا کنسول هنوز از قبیله الحسینات عذرخواهی نکرده است.

وی افزود: قبیله ما تلاش خواهد کرد با سفیر فرانسه در بغداد نیز دیدار و از کنسول به دولت فرانسه از طریق سفیر آن کشور شکایت کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: