کد خبر: ۵۲۹۰۸۰
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۷

دولت ایالات متحده با اعطای یک بودجه دو میلیارد دلاری، «شرکت هوافضا و دفاعی ریتیان» را مأمور توسعه و ساخت یک نوع موشک کروز جدید مسلح به کلاهک هسته‌ای کرد.

                          توسعه موشک کروز مسلح به کلاهک هسته‌ای در آمریکا

به گزارش شفاف، دولت ایالات متحده با اعطای ۲ میلیارد دلار به شرکت اسلحه سازی ریتیان (Raytheon)، فعال در حوزه دفاعی و هوافضا، این شرکت را به توسعه و ساخت یک نوع موشک کروز جدید مسلح به کلاهک هسته‌ای مأمور کرد.

وزارت دفاع ایالات متحده در یک اطلاعیه خبری مورخ دوم ژوئیه اعلام کرد: به شرکت دفاعی و موشک سازی ریتیان توسکان، آریزونا یک قرارداد حدوداً دو میلیارد دلاری برای طراحی و تولید فاز توسعه یک سامانه تسلیحاتی دوربرد اعطا شده است.

 

تحت قرارداد نیروی هوایی ایالات متحده، این شرکت یک موشک کروز جدید و مسلح به کلاهک هسته‌ای دوربرد را که پیش بینی می‌شود دارای بُردی ۱۵۰۰ مایلی باشد، تولید خواهد کرد.

طبق اطلاعات به دست آمده توسط بلومبرگ، نیروی هوایی ایالات متحده درصدد خرید یک هزار فروند از این نوع تسلیحات برای جایگزین کردن آن با موشک کروز هواپایه ای است که نخستین بار در سال ۱۹۸۲ به میدان آمده است.

گفته می‌شود که این موشک قرار است توسط جنگنده‌های مختلفی از جمله بمب افکنهای «بی -۵۲» و «بی -۲۱» حمل شود.

وزارت دفاع ایالات متحده پیش از این اعلام کرده بود که هدف از برنامه ساخت این گونه موشک‌های بالستیک، توسعه سلاحی است که از قابلیت نفوذ و گریز از سامانه‌های پدافند هوایی یکپارچه و همچنین تعقیب اهداف استراتژیکی برخوردار باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار