کد خبر: ۵۲۹۰۹۰
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۲

ایوب دهقانکار در دیدار با عباس خوش‌عمل گفت: خدمات شما در حوزه ادبیات مشهود است و جامعه ادبی به جهت نسل‌هایی که از شاعران متعهد پرورش دادید قدردان شما است.

به گزارش شفاف،‌ به نقل از روابط‌عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، دیدار ایوب دهقانکار مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران، با عباس خوش‌عمل کاشانی به مناسبت روز قلم، در منزل این شاعر برگزار شد و همچنین گواهینامه درجه یک هنری در رشته شعر از سوی ایوب دهقانکار به نمایندگی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این شاعر و نویسنده اعطا شد.

عباس خوش‌عمل در ابتدای این دیدار با اشاره به این‌که از سال 1360 در روزنامه اطلاعات استخدام شد، گفت: تا سال 1376 در کسوت خبرنگار ارشد، ویراستار، سرمقاله‌نویس، مشاور ادبی و همچنین دبیر سرویس مقالات در مجله جوانان، ادبستان و گلچرخ فعالیت و سال‌ها نیز در دفتر نشر آثار مقام معظم رهبری به عنوان ویراستار خدمت کردم. پدرم نیز قاری، استاد قرآن و مداح اهل بیت(ع) بود.

او با اشاره به این‌که دریافت این گواهینامه برای من افتخاری است، افزود: اکنون در کنار ادعیه و دعا، تمام زندگی من یک لپ‌تاپ است که با آن وارد فضای مجازی می‌شوم و اگر آن نباشد نمی‌دانم در تنهایی چه باید بکنم.

عباس خوش‌عمل کاشانی در بخش بعدی این دیدار به تعریف خاطراتی از سال‌ها فعالیت خود در عرصه روزنامه‌نگاری، شعر و ادب و آشنایی‌اش با اهالی فرهنگ‌،‌ هنر و خبر پرداخت.

در ادامه این دیدار ایوب دهقانکار ضمن تبریک روز قلم بیان کرد: بخشی از شناخت شما از شعر محصول آشنایی‌ شما با قرآن است؛ خدمات شما در حوزه شعر و ادبیات مشهود است و جامعه ادبی کشور به جهت نسل‌هایی که از شاعران متعهد پرورش دادید و استعدادهایی که کشف کردید، قدردان شما است.

وی افزود: ما از سوی جامعه فرهنگ و ادب کشور در اینجا حضور داریم تا گواهینامه درجه یک هنری در رشته شعر را به نمایندگی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به امضای وی، دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور و نمایندگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، فرهنگستان هنر و سازمان برنامه و بودجه کشور رسیده است، تقدیم شما کنیم.

خوش‌عمل، عامل معرفی شاعران

در پایان این مراسم مصطفی راضی‌جلالی، مدیر دفتر گسترش شعر و ادبیات داستانی خانه کتاب و ادبیات ایران، نیز که در این دیدار حضور داشت، گفت: عباس خوش‌عمل دلیل شناخته شدن بالای 70 درصد از شاعران متولد دهه 40 و برخی از متولدین دهه 50 است. البته حتما آن‌ها خود نیز بنیه داشتند اما به‌واقع شاعران دو دهه با معرفی و همراهی او به شاعران شناخته شده کشور تبدیل شدند.

در این دیدار، ایوب دهقان‌کار مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران، مصطفی رازی جلالی مدیر دفتر گسترش شعر و ادبیات داستانی خانه کتاب و ادبیات ایران و غلامرضا طریقی رئیس بخش شعر خانه کتاب و ادبیات ایران حضور داشتند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: