کد خبر: ۵۲۹۲۲۱
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۳

استیون اسپیلبرگ و مل گیبسون درباره ریچارد دانر کارگردان فیلم‌ طالع نحس دل‌نوشته منتشر کردند.

به گزارش شفاف، ریچارد دانر کارگردان و تهیه‌کننده آمریکایی فیلم‌هایی چون سوپرمن، اسلحه مرگبار و طالع نحس  در 91 سالگی درگذشت. کمپانی تولیدی دانر این خبر را تأیید کرده است.

اگرچه او فیلم‌های مهمی را کارگردانی کرده است اما اولین فیلم جدی او «طالع نحس» محصول 1976 است. بعد از این فیلم دیگری که ساخت «سوپرمن» بود.

در کارنامه او تهیه‌کننده اجرایی فیلم‌های مردان مجول 2000 و پیش‌درآمد آن یعنی مردان مجهول: ولورین در کنار همسرش به چشم می‌خورد. اما نقطه مهم دیگر کاری او مجموعه فیلم‌های اسلحه مرگبار با بازی مل گیبسون است که توانست در گیشه آمریکا برای او بیش از یک میلیارد دلار درآمد حاصل کند.

به دنبال درگذشت این کارگردان برخی از بازیگران و فیلمسازان هالیوودی برای او یادداشت نوشتند. اسپیلبرگ برای او نوشت: او در دنیای فیلم‌هایش فرمانده‌ای قوی بود و بودن در کنار او مانند همراهی با یک مربی دوست‌داشتنی و استادی باهوش بود. او لبخندهای محبوبی داشت و همیشه یادش همراه من خواهد ماند.

مل گیبسون هم وی را استاد خود خوانده است و از او به عنوان فردی یاد کرد که روح بزرگی دارد. او درباره دانر نوشت که او از روح بزرگ خود به همه کسانی او را می‌شناختند، بخشید.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: