کد خبر: ۵۲۹۲۵۴
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۸

سرهنگ معظمی گودرزی از دستگیری یکی از بزرگ‌ترین فروشندگان دارو‌های کمیاب در فضای مجازی خبر داد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در گفت و گویی، اظهار کرد: در راستای مبارزه با فروشندگان دارو در فضای مجازی طی رصد و پایش صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس، یک کانال تلگرامی با تعداد ۳۵ هزار دنبال کننده که اقدام به فروش انواع داروی نایاب و کمیاب می‌کرد، مشاهده شد.

سرهنگ گودرزی گفت: کارشناسان پلیس فتا پایتخت اقدامات ویژه خود را آغاز کردند و با بهره گیری از روش‌های فنی و علمی موفق شدند، مجرم را در فضای مجازی شناسایی کنند.

وی افزود: پس از به دست آمدن اطلاعات هویتی متهم و پس از تشریفات قضایی مجرم در محل اختفای خود در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر و بیش از ۱۷ هزار قلم انواع داروی کمیاب و نایاب از وی کشف شد.

رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: مجرم پس از انتقال به پلیس فتا هرگونه جرمی را انکار کرد، اما با مشاهده مستندات جمع آوری شده توسط پلیس بزه انتسابی را پذیرفت و به جرم خود اقرار کرد.

سرهنگ گودرزی تصریح کرد: پلیس فتا با رصد‌های مستمر و شبانه روزی خود در فضای مجازی با کسانی در این فضا اقدام به فروش این گونه اقلام کنند، مطابق قانون برخورد خواهد کرد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با بیان اینکه خرید و فروش محصولات دارویی در فضای مجازی ممنوع است به شهروندان توصیه کرد: با توجه به اینکه امکان ارائه دارو‌های تقلبی و تاریخ گذشته در فضای مجازی متصور است، بهتر است هرگونه دارو و مواد بهداشتی را از دارو خانه‌ها یا مراکز بهداشت تهیه و خریداری شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: