کد خبر: ۵۲۹۴۱۹
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۴

شهرداری پاریس، پایتخت فرانسه اعلام کرد که در چهارچوب اقدام برای توسعه پایدار، حداکثر سرعت مجاز برای رانندگی در سطح این شهر به ۳۰ کیلومتر در ساعت کاهش خواهد یافت.

به گزارش شفاف، یک عضو حزب سبزهای فرانسه و معاون حمل و نقل شهرداری پاریس با اعلام این مطلب گفت که این تصمیم به منظور «افزایش ایمنی جاده‌ای»، «کاهش آلودگی صوتی» و «سازگاری» شهر با روند تغییرات آب و هوایی گرفته شده است.

محدودیت اعلام شده برای وسایل نقلیه از اول سپتامبر، یعنی روز بازگشایی مدارس تقریبا در تمام خیابان‌های پاریس به جز کمربندی و چند محور دیگر اعمال خواهد شد، اما تا این زمان نیز حدود ۶۰ درصد از خیابان‌های پاریس مشمول این محدودیت شده‌اند. حداکثر سرعت مجاز برای رانندگی در بولوار کمربندی پاریس هم‌اکنون ۷۰ کیلومتر بر ساعت است، اما شهرداری قصد دارد آن را هم به ۵۰ کاهش دهد.

معاون شهردار پاریس با اعلام این که با این تحول قصد دارد خیابان‌های شهر را برای «گروه‌های آسیب‌پذیرتر در ترافیک از جمله عابران پیاده، دوچرخه‌سواران، کودکان و سالمندان» ایمن‌سازی کند، گفت: چالش این است که فضای اشغال شده با خودرو کمتر شود و این کار با کاهش سرعت امکان‌پذیر است.

وی تأکید کرد که یکی دیگر از اهداف چنین طرحی «حرکت به سوی یک شهر کم سر و صدا» است.

به گزارش یورونیوز، وی با یادآوری این که انجام این طرح از وعده‌های انتخاباتی حزب سبزها در جریان انتخابات شهرداری‌ها در سال ۲۰۲۰ بوده، گفت: ما آلودگی صوتی را کاهش می‌دهیم و با کاهش اثرات کم و زیاد شدن سرعت خودروها، ترافیک را روان می‌کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار