کد خبر: ۵۲۹۴۴۳
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۵

دالایی لاما گفت: همه باید بدانند که هفت میلیارد انسان روی کره زمین سرنوشتشان به همدیگر گره خورده و مسئولیت ها در قبال مبارزه با همه گیری کرونا و غلبه بر آن مشترک است.

                          اظهار نظر جالب دالایی لاما درباره اپیدمی کرونا

 

به گزارش شفاف، به نقل از آرتی نوشت: لاما در سخنانی خطاب به پزشکان هندی گفت: ما امروز با همه گیری ویروس کرونا روبرو هستیم که یک مشکل عالمگیر مشترک است. همه مردم مسئولیت مشترک دارند که یاد بگیرند چگونه با این مشکل کنار بیایند.

 

وی تصریح کرد: این موضوع با درک ما از وحدت همه جمعیت زمین که تعدادشان به هفت میلیارد نفر می رسد، گره خورده است. باید بدانیم که چگونه روی این سیاره با همدیگر زندگی کنیم. فکر کردن به کشورم، مردمم و گروهم، مفاهیمی است که منقضی شده و تنگ نظرانه است.

رهبر معنوی بودائیان با اشاره به اینکه به فکر کردن درباره همه بشریت نیاز داریم، تصریح کرد: برای اینکه بشریت در صلح و خوشبختی زندگی کنند، مهم است که این موضوع را در نظر بگیریم که دانشمندان معاصر، مردم را موجودات زنده اجتماعی می دانند. موجودات زنده اجتماعی منظم هستند تا حدی که بقیه گروه، اساس بقای توست. امروز به وضوح می بینیم که آینده هر فردی از شمال با آینده هر فردی از جنوب در ارتباط است و عکس این موضوع هم صدق می کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار