کد خبر: ۵۲۹۴۶۲
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۲

محمودیان معاون صنایع‌دستی وزارت میراث فرهنگی از پرداخت ۵ میلیارد و ۹ میلیون تومان کمک بلاعوض به ۴۲۲ هنرمند صنایع‌دستی خبر داد.

به گزارش شفاف، پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی گفت: تا پایان هفته جاری مبلغ ۵ میلیارد و ۹ میلیون تومان کمک بلاعوض به ۴۲۲ هنرمند صنایع‌دستی پرداخت خواهد شد. 

او ادامه داد: این مبلغ با هدف حمایت هرچه بیشتر از هنرمندان صنایع‌دستی به دستور مستقیم دکتر علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به هنرمندان صنایع‌دستی پرداخت می‌شود.

معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: شاخص‌هایی که برای پرداخت این مبلغ به هنرمندان در نظر گرفته شده شامل نوآوری در تولید، بسته‌بندی مطلوب، حوادث ناشی از کار، رونق تولید در کارگاه‌های شهر‌های ملی و جهانی صنایع‌دستی، دارابودن نشان ملی و مهر اصالت، احیای رشته‌های منسوخ‌شده و یارانه شرکت در نمایشگاه‌های خارجی است.

محمودیان بیان کرد: حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی همواره در دستور کار دولت تدبیر و امید بوده است و این موضوع از زمان شیوع کرونا به صورت جدی‌تر دنبال می‌شود و تا کنون هنرمندان بسیاری از کمک‌ها و حمایت‌های دولت در این خصوص بهره‌مند شده‌اند.

هفته گذشته نیز با دستور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مبلغ ۱ میلیارد و  ۲۰۰ ملیون تومان کمک بلاعوض برای حمایت و جبران آسیب وارد شده به زنان هنرمند سرپرست خانوار آسیب‌دیده از آتش‌سوزی معبد هندو‌ها در بندرعباس پرداخت شد.

 

انتهای پیام/ 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: