کد خبر: ۵۲۹۵۰۲
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۹

حضرتی گفت: ۲۳۰ پرستار با همکاری فرماندهی بهداری نیروی زمینی سپاه پاسداران و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به سیستان و بلوچستان اعزام شدند.

به گزارش شفاف، مریم حضرتی، معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی در پی خیز موج پنجم کرونا اظهار کرد: در پی خیز موج پنجم کووید ۱۹ و افزایش مبتلایان به این بیماری و درخواست دانشگاه‌های علوم پزشکی زاهدان، ایرانشهر و زابل با همکاری دانشگاه شهید بهشتی، تهران، مشهد، اسد آباد، تربت حیدریه، اراک، خراسان شمالی و همکاری مسئولانه و مدبرانه فرماندهی بهداری نیروی زمینی سپاه پاسداران تعداد ۲۳۰ نفر از گروه‌های پرستاری به صورت داوطلب به سیستان و بلوچستان در دو مرحله اعزام شدند.

او افزود: ۳۰ پرستار متخصص آی. سی. یو از دانشگاه‌های علوم پزشکی مذکور جهت ارتقای کیفی خدمات ارائه شده و فعال کردن تیم تنفسی برای نظارت و مدیریت مراقبت کووید ۱۹ در مراکز درمانی این استان مستقر شدند.

معاون پرستاری ادامه داد: فرماندهی بهداری نیروی زمینی سپاه پاسداران با اعزام ۲۰۰ پرستار و بهیار به این استان موافقت کرده که از هجدهم تیر در سیستان و بلوچستان مستقر شدند. با توجه به شدت بیماری و افزایش مبتلایان و بستری‌ها و کمبود نیروی پرستاری، پرستاران داوطلب با هماهنگی معاونت پرستاری برای رفع کمبود نیروی پرستاری به کمک و همراهی همکاران پرستاران خود جهت خدمت رسانی به مردم در این استان شتافتند.

حضرتی استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری و شیوه نامه های بهداشتی را موثر‌ترین و بهترین راه برای کاهش ابتلا و مقابله با کرونا دانست و گفت: کادر بهداشت و درمان و بویژه پرستاران پس از ۱۷ ماه تلاش شبانه روزی از مردم فهیم و صبور ایران خواستار رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا انجام کامل واکسیناسیون هستند.

انتهای پیام/ 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: