کد خبر: ۵۲۹۵۲۸
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۷

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: ادبیات کودک و نوجوان نقطه‌ای طلایی و آینده‌ساز انقلاب اسلامی است و در صورت غفلت از این مهم خسارت‌های جبران‌ناپذیری به بدنه فرهنگ جامعه وارد می‌شود.

به گزارش شفاف، اولین دیدار صمیمانه رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با نویسندگان ادبیات حوزه کودک و نوجوان 19 تیر 1400 در سالن جلسات حوزه ریاست سازمان تبلیغات اسلامی با حضور محمد حمزه‌زاده مدیرعامل بنیاد کتاب سازمان تبلیغات اسلامی، عباس محمدی مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، علیرضا نادعلی دستیار ارتباطات فرهنگی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و نویسندگانی چون «کلر ژوبرت، افسانه موسوی گرمارودی، مژگان شیخی، احمد عربلو، داوود امیریان» برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌ محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در این جلسه ضمن تأکید بر اهمیت نقش حوزه ادبیات کودک و نوجوان در اعتلای فرهنگ جامعه اظهار کرد: دغدغه سازمان تبلیغات اسلامی تنها معطوف به مراکز زیر نظر این سازمان نیست و این سازمان از هر فعالیت خلاقانه؛ روبه‌جلو و موفق در حوزه ادبیات کودک و نوجوان حمایت می‌کند.

وی ادامه داد: ادبیات کودک و نوجوان نقطه‌ای طلایی و آینده‌ساز انقلاب اسلامی است. بنابراین باید بیش‌ازپیش جدی گرفته شود و در صورت غفلت از این مهم خسارت‌های جبران‌ناپذیری به بدنه فرهنگ جامعه وارد می‌شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان این مطلب که مسئولان و متولیان فرهنگ و اغلب مردم، قدردان فعالان و نویسندگان حوزه ادبیات کودک و نوجوان‌اند، افزود: هنر نویسندگی در حوزه کودک و نوجوان برای سازمان تبلیغات اسلامی اهمیت و جایگاه ویژه‌ای دارد و برای ادامه این مسیر از نویسندگان این حوزه حمایت کرده و مخاطب تولیدات آنها هستیم.

وی افزود: می‌توان برای حوزه کودک و نوجوان، وزارتخانه‌ای مستقل تأسیس کرد و باید نهادی در کشور احداث شود و به‌طور مستقل به مطالب و مباحث حوزه کودک و نوجوان که کتاب و ادبیات بخشی از آن است بپردازد و عهده‌دار این قشر از جامعه باشد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: فعالیت‌ها و اقداماتی توسط سازمان تبلیغات اسلامی در حوزه کودک و نوجوان انجام‌ می‌شود و نشان "مهرک" و "شکوفه" که ذیل انتشارات سوره مهر و امیرکبیر اداره می‌شوند نمونه این فعالیت‌هایند. همچنین در تبیان هم امکانی ایجادشده تا ذیل برند "کدومو" مشاوره‌هایی به والدین برای انتخاب محتوای مناسب ارائه شود تا در ذیل این مورد کتب مورد قبول این حوزه تبلیغ و ترویج شود.

حجت‌الاسلام‌ قمی ضمن بیان این مطلب که حوزه کتاب نیازمند ترویج درست است، تصریح کرد: حوزه کتاب نیازمند ترویج و فرهنگ‌سازی درست و دقیق است و باید از ظرفیت‌های روحانیون و منابر برای این مهم استفاده کرد همچنین باید به کتاب به‌عنوان یک عنصر پیش‌برنده اهداف دیگر نظام اسلامی نگریست.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: باید حلقه‌های تولید محتوا برای قشر کودک و نوجوان در صدر توجهات قرار گیرند این در حالی است که محتوای تولید شده در این حوزه را باید در قالب‌های مختلف ارائه کرد تا این محتوا در جریان زندگی افراد دیده‌شده و مؤثر باشند.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به این نکته که نیازمند فعالیت مستمر در حوزه کودک و نوجوان هستیم خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌کنم تا میزی مخصوص به حوزه کودک و نوجوان در بنیاد کتاب سازمان تبلیغات اسلامی ایجادشده و اقدامات مؤثری مانند پویش اهداء کتاب از این طریق انجام شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: