کد خبر: ۵۲۹۵۵۸
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۶

رئیس "موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی" هشدار داد آمریکایی‌هایی که واکسینه نشده‌اند باید نگران کرونا با سویه دلتا باشند.

فائوچی: آمریکایی‌ها باید نگران کرونا دلتا باشند

به گزارش شفاف، آنتونی فائوچی یکشنبه شب در گفتگو با شبکه‌ای بی سی گفت: کاملاً واضح است که نوع دلتا کرونا بی رحم است، زیرا ظرفیت بسیاری در انتقال این ویروس از فردی به شخص دیگر وجود دارد.

فائوچی در ادامه افزود: واکسن‌هایی که در آمریکا برای مقابله با ویروس کرونا استفاده می‌شود بسیار خوب عمل می‌کنند و مردم را در برابر نوع دلتا محافظت می‌کنند.
 


رئیس "موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی" تاکید کرد، ما یک خبر بد و یک خبر خوب داریم، خبر بد آن است که با نوع دلتا کرونا که بی رحم است مواجه هستیم و خبر خوب آنکه واکسن‌های ما در برابر این نوع ویروس کارساز هستند.

به دنبال ورود کرونا با سویه دلتا به آمریکا، جو بایدن رییس جمهوری این کشور هفته گذشته مجدداً خواستار واکسیناسیون همه آمریکایی‌ها علیه ویروس کرونا شد و گفت دولت او آماده است تا در مبارزه با اطلاعات نادرست در مورد واکسن و از بین بردن موانع تزریق برای همه شهروندان تهاجمی‌تر عمل خواهد کرد.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا بیش از ۳۴ میلیون و ۷۲۶ هزار نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند و ۶۲۲ هزار و ۸۲۵ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

شمار بهبودیافتگان نیز نزدیک به ۲۹ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۹۳۰ نفر گزارش شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: