کد خبر: ۵۲۹۵۶۵
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۱

وزیر بهداشت فرانسه اعلام کرد این خطر وجود دارد که اوایل ماه اوت تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در فرانسه به ۲۰.۰۰۰ نفر در روز برسد.

                          هشدار وزیر بهداشت فرانسه درباره اوج گیری ابتلا به کرونا

به گزارش شفاف، وزیر بهداشت فرانسه روز یکشنبه اعلام کرد در صورتی که کشورش برای مقابله با شیوع سویه دلتای کووید ۱۹ اقدامی نکند، این خطر وجود دارد که اوایل ماه اوت تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در فرانسه به ۲۰.۰۰۰ نفر در روز برسد.

اولیویه وران، وزیر بهداشت فرانسه روز جمعه گفته بود سویه دلتا احتمالاً از اواخر این هفته سویه غالب در مبتلایان جدید خواهد بود.

تعداد مبتلایان جدید در فرانسه طی روز شنبه ۴.۶۹۶ نفر بود، در صورتی که تعداد مبتلایان جدید روزانه یک هفته قبل ۳.۰۰۶ نفر بود.

وزیر بهداشت فرانسه اضافه کرد: ”آنچه من در فرانسه می‌بینم این است که تعداد بستری‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته کاهش داشته است، ولی با توجه اینکه سویه دلتا بسیار مسری‌تر است احتمال دارد که تعداد ۳۰۰۰ مبتلای روزانه طی یک هفته به ۶۰۰۰ نفر برسد و طی ۱۵ روز به ۱۲.۰۰۰ نفر برسیم و اوایل ماه اوت هم تعداد مبتلایان روزانه به ۲۰.۰۰۰ نفر برسد. البته این در صورتی است که اقدامی صورت نگیرد“.

عفونت با ویروس کرونا یا کووید-۱۹، برای نخستین بار در اواخر سال ۲۰۱۹ در چین گزارش شد و به سرعت شیوع یافت و موارد ابتلا به آن افزایش یافت. با گذشت مدت زمان بسیار کوتاهی، موارد ابتلا به عفونت با ویروس کرونا در اکثر کشور‌های جهان مشاهده شد و به همین خاطر سازمان بهداشت جهانی در مارس سال ۲۰۲۰ پاندمی (همه گیری) این ویروس را اعلام کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار