کد خبر: ۵۲۹۵۹۴
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۸

سخنگوی منطقه جنوبی ارتش چین شرح داد که ناوشکن آمریکایی یو اس اس بنفولد مجهز به موشک هدایت شونده بعد از ورود غیرقانونی به آبهای جزایر مورد مناقشه "شیشا" یا جزایر پاراسل در دریای چین جنوبی، هشدار دریافت کرد.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، طبق اعلام این فرماندهی، ناوشکن یو اس اس بنفولد، اوایل امروز بعد از ورود به آبهای نزدیک به این جزایر با اسکورت ارتش چین از منطقه بیرون رانده شد.

در بیانیه این واحد فرماندهی آمده است: مجمع الجزایر شیشا جزو خاک چین است. اقدامات کشتی آمریکایی به طور جدی حاکمیت چین را نقض کردند، صلح و ثبات دریای چین جنوبی را تضعیف کردند، اصول اساسی قوانین بین‌الملل و روابط بین‌الملل را زیر پا گذاشتند و ریسکهای امنیتی را در منطقه افزایش دادند و این یک بار دیگر نظامی سازی وضعیت در دریای چین جنوبی را ثابت می‌کند. آمریکا واقعا از بابت ایجاد ریسکهای امنیتی در دریای چین جنوبی مسئول است.

وزارت دفاع چین نیز اقدامات این ناوشکن را محکوم کرده و نسبت به آنچه که یک تحریک خواند اعتراض کرده و از بابت تبعات بالقوه هشدار داد.

دریای چین جنوبی از جمله عوامل متعدد ایجاد کننده تنش بین چین و آمریکا است و واشنگتن آنچه را که "ادعاهای ارضی غیرقانونی" پکن در این آبهای غنی از منابع خوانده، رد کرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: