کد خبر: ۵۲۹۵۹۸
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۷

یک کاروان از خودروهای زرهی آمریکا همراه با نیروهای قسد و با حمایت هوایی برای اولین بار پس از ماه‌ها گشت‌زنی در شرق حسکه داشت.

به گزارش شفاف، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، یک کاوران آمریکایی متشکل از چهار خودروی زرهی پس از ماه‌ها برای اولین بار همراه با نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) گشتی را از منطقه الرمیلان آغاز کرده تا محله جمعایا در ورودی شرقی شهر قامشلی ادامه دادند.

حرکت این کاروان با حمایت هوایی بالگردها در طول نوار مرزی سوریه-ترکیه به عنوان بخشی از تعهدات واشنگتن به حفظ امنیت و ثبات ساکنان شرق فرات انجام شد.

این بالگردها به عنوان بخشی از سازوکار هماهنگی مشترک دو ارتش روسیه و آمریکا از طریق کانال ارتباطی دائمی، بمب‌های هشداردهنده‌ای را بر فراز شهر قامشلی شلیک کردند.

همچنین این سایت خبری به نقل از منبع نظامی مطلع گزارش داد، هیئتی عالی رتبه از ارتش آمریکا و ائتلاف بین‌المللی ضد داعش برای اولین بار بعد از دو سال به شهر رقه سفر و با رهبران سوریه دموکراتیک برای تمدید حمایت از قسد دیدار کرد.

این سفر هیئت نظامی دو روز طول کشید و دو طرف مسائل نظامی مربوط به حمایت از ثبات و امنیت منطقه شرق رود فرات را بررسی کردند.

واشنگتن اکتبر ۲۰۱۹ نیروهایش را از رقه خارج کرده بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار