کد خبر: ۵۲۹۶۰۰
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۲

رهبران عربستان و عمان در بیانیه‌ای مشترک بر پایبندی به ابتکارعمل ریاض برای حل بحران یمن و ضرورت ثبات قیمت نفت تاکید کردند.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، ملک سلمان، پادشاه عربستان و هیثم بن طارق، همتای عمانی او در بیانیه‌ای مشترک بر تقویت روابط دوجانبه و توسعه چارچوب همکاری میان دو کشور و هماهنگی مواضعشان در راستای امنیت و ثبات منطقه و جهان تاکید کردند.

 در این بیانیه آمده است که رهبران عربستان و عمان درباره همکاری و هماهنگی میان دو کشور در زمینه‌های سیاسی، نظامی و امنیتی و تحقق امنیت و ثبات در دو کشور رایزنی کردند.

دو طرف همچنین تلاش‌های کشورهای عضو اوپک پلاس را که منجر به ثبات و تعادل بازارهای نفت شد، ستودند و بر ضرورت ادامه همکاری برای حمایت از ثبات بازارهای نفت تأکید کردند.

رهبران عربستان و عمان درباره بحران یمن نیز بر ادامه تلاش‌ها برای ایجاد راه حل سیاسی همه‌جانبه برای بحران یمن بر اساس ابتکارعمل شورای همکاری خلیج فارس، خروجی کنفرانس گفت‌وگوی ملی یمن، قطعنامه شماره ۲۲۱۶ شورای امنیت و همچنین ابتکارعمل عربستان تاکید کردند.

در بیانیه مشترک سعودی- عمانی همچنین بر اهمیت حسن همجواری و احترام به قوانین بین‌المللی و دور کردن منطقه از فعالیت‌های بی‌ثبات کننده تاکید شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار