کد خبر: ۵۲۹۶۲۸
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۸

وزیر ورزش و‌جوانان و معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای این وزارت با حضور در تمرین تیم‌های ملی تفنگ و تپانچه با کادر فنی و تیراندازان اعزامی به المپیک گفت‌وگو کردند.

به گزارش شفاف، عصر امروز (دوشنبه) مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و‌جوانان و مهدی علی‌نژاد، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای این وزارت با حضور در محل تمرین تیم‌های ملی تفنگ و تپانچه با کادر فنی و تیراندازان اعزامی به المپیک توکیو گفت‌وگو کردند.

در این دیدار علی دادگر، رئیس فدراسیون تیراندازی گزارشی از فعالیت‌های فدراسیون برای آمادگی تیراندازان اعزامی به المپیک ارائه کرد‌. وی اظهار داشت: رشته ما تجهیز محور است و چون سلاح‌ها از خارج وارد می‌شود، کار ما سخت بود. مربیان ما با طراحی تمرین آنلاین کار را پیش بردند به طوری که ایران برای برخی کشورها الگو بود.

رئیس فدراسیون تیراندازی تاکید کرد: بیشترین سهمیه المپیک تاکنون در این دوره برای تیراندازی به دست آمده است و ما تا الان پیروز میدان هستیم. امیدوارم از المپیک هم با دست پر برگردیم و دل مردم را شاد کنیم.

الهام هاشمی، سرمربی تیم تفنگ کشورمان نیز گفت: اردوهای مجارستان و‌ حضور در مسابقات بین‌المللی بعد از دو سال کمک کرد به آمادگی برگردیم.  این دو ماه بچه‌ها با فشنگ‌های خوب تمرین کردند و امیدوارم کافی باشد و در المپیک نتایج قابل قبولی کسب شود‌.

نصراصفهانی، سرمربی تیم تپانچه نیز یادآوری کرد: سلاح و تجهیزات ما برای 10 سال قبل بود اما با وجود تمام تحریم‌ها، دادگر حمایت کرد و بهترین سلاح‌ها را فراهم کرد و در هند نتایج خوبی گرفتیم. در مجارستان و کرواسی فشنگ کافی داشتیم و اردوی موثری بود.

وی افزود: در جام جهانی کرواسی بچه‌ها با 70 درصد آمادگی حاضر شدند و‌ نتیجه خوبی کسب کردند که امیدوارم در المپیک  با آمادگی 90 درصدی حاضر و بهترین نتیجه را بگیریم‌.

جواد فروغی، هانیه رستمیان، مهیار صداقت، نجمه خدمتی، آرمینا صادقیان و فاطمه کرم زاده تیراندازان اعزامی به المپیک هستند.

ماده‌هایی که تیراندازان کشورمان در آن شرکت می کنند به شرح زیر است:

تفنگ بادی 10 متر مردان: مهیار صداقت
تفنگ سه وضعیت مردان: مهیار صداقت
تفنگ بادی 10 متر زنان: فاطمه کرم زاده و آرمینا صادقیان
تفنگ سه وضعیت زنان: فاطمه کرم زاده و نجمه خدمتی
تفنگ میکس: نجمه خدمتی و مهیار صداقت
تپاچه بادی 10 متر مردان: جواد فروغی
تپانچه بادی 10 متر: هانیه رستمیان
تپانچه 25 متر زنان: هانیه رستمیان
تپانچه میکس : جواد فروغی و هانیه رستمیان

کاروان تیراندازی ایران عصر روز شنبه 26 تیرماه تهران را به مقصد توکیو ترک خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار