کد خبر: ۵۲۹۶۲۹
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۸

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی، در اردوی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان که حدود یک هفته دیگر در رقابت های جهانی مجارستان به میدان می‌روند، حضور یافت.

به گزارش شفاف، دبیر در ابتدای این دیدار گفت: برای ما رده ی سنی پایه بسیار مهم است، چراکه کشتی یک ورزشکار در این رده است که شکل می گیرد و هرچقدر که ما بتوانیم بیشتر روی این رده کار کنیم، نتیجه ی بهتری را در رده سنی بزرگسالان خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: برای ما کسب نتیجه در این رده ملاک نیست چرا که مهمترین مدال های های کشتی در رده ی سنی بزرگسالان و آن هم در المپیک و رقابت های جهانی است و اگر یک کشتی گیری در نوجوانان و یا جوانان صاحب عناوین مختلف شود اما در بزرگسالان به موفقیت نرسد، قطعا راه را اشتباه رفته است. به همین دلیل از مربیان نیز می خواهیم که به کشتی گیران در این رده ی سنی زیاد فشار نیاورند و وزن آن ها را زیاد کم نکنند، تا در آینده شاهد شکوفایی آن ها باشیم.

رئیس فدراسیون کشتی خطاب به نوجوانان کشتی گیر تأکید کرد: عکس مدال آوران المپیک و جهان در خانه کشتی شهید ابراهیم هادی نصب شده است، قطعا نگاه شما باید به افتخارآفرینان کشتی ایران باشد و در وهله ی اول نگاهتان به مدال داران طلای المپیک باشد.

وی افزود: نهایت افتخار یک ورزشکار در رده ملی کسب مدال طلا در المپیک است، پس از شما می خواهم که برای رسیدن به این مهم تلاش کنید و اگر هدفی جز این داشته باشید، بهتر است که وقت خود را به کار دیگری اختصاص دهید.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به اینکه در دوران ورزشکاری و قهرمانی، اخلاق در رأس امور قرار دارد تصریح کرد: اول از شما می خواهم که نظم و انضباط اردویی را حفظ کنید و احترام به بزرگتر خصوصا مربیان خود بگذارید. برای ما مهم است که یک کشتی گیر پس از اینکه از اردوهای تیم ملی به منزل می رود، خانواده ی وی متوجه بهتر شدن اخلاق و رفتارش باشند.

وی گفت: ما امسال پس از برگزاری رقابت های کشوری نونهالان در شهریور ماه، برنامه ی ویژه ای برای این رده ی سنی خواهیم داشت. برنامه ی ویژه ای نیز برای تیم های نوجوانان داریم و پس از حضورتان در رقابت های جهانی مجارستان، رها نخواهید شد و با توجه به اینکه ۱۷ سال سن دارید،  به تورنمنت های مختلف در رده های سنی بزرگسالان اعزام خواهید شد. دلیل این موضوع هم این است که در دنیا سن قهرمانی در رده ی بزرگسالان پایین آمده و از الان باید به فکر این باشیم که از ۱۸ سالگی در رده ی سنی بزرگسالان نیز حضور پیدا کنید.

دبیر در پایان خاطرنشان کرد: تنها راه رسیدن به موفقیت تلاش و پیشتکار زیاد و توکل بر خداوند است و اگر این دو را باهم داشته باشید قطعا به تمامی اهداف خود خواهید رسید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: