کد خبر: ۵۲۹۶۳۶
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۲

محسنی بندپی گفت: طبق مصوباتی که در این جلسه صورت گرفت دیگر شاهد کمبود آمپول‌های ردمیسیور نخواهیم بود.

به گزارش شفاف، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در جلسه ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان تهران، اظهار کرد: واقعیت تلخی را در پیک پنجم شاهد هستیم. ویروس دلتا و شدت افزایش دربرگیری آن شرایط بدی را در همه استان‌های کشور از لحاظ بیماران سرپایی، بستری و مرگ و میر به وجود آورده است.

وی ادامه داد: زنگ خطر در استان تهران به صدا درآمده و نیازمند تفکر جدیدی در پیشگیری‌ها هستیم تا دچار مشکلات جدی و نگران کننده نشویم.

وی افزود: با مصوباتی که طی این جلسه صورت پذیرفته مقرر شد تا کمبود آمپول‌های ردمیسیور هر چه زودتر مرتفع شود تا شاهد کمبود آن در کلینیک‌های درمانی و مراکز بهداشت نباشیم.


وی تصریح کرد: کمبود تست PCR موجب شده که در ارائه گزارش‌ها اشتباه‌های بزرگی در ارتباط با بیماران درگیر ویروس کرونا صورت پذیرد که این میزان بسیار پایین‌تر از افراد درگیر اعلام می‌شود. این امر مهم است تا دولت در تامین تست PCR، بیمارستان‌ها را یاری رساند.

وی ادامه داد: حدود ۴۶۰ هزار نفر بین ۶۵ تا ۷۰ سال هستند که از مردم خواهش می‌کنیم، افراد پایبن‌تر از سن ۶۸سال به مراکز واکسیناسیون برای تزریق واکسن مراجعه نکنند تا نوبت آن‌ها برسد.


بندپی گفت: تا زمانی که همه واکسن نزده‌اند نباید شیوه نامه‌های بهداشتی را کنار بگذاریم لذا فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک تا واکسیناسیون همه آحاد جامعه لازم و ضروری است و لذا خواهش می‌کنیم از همه ارگان‌ها تا در امر واکسیناسیون نهاد‌های متولی را یاری رسانند.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه فرودگاه‌ها و بنگاه‌های مسافربری برون شهری در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی دقت لازم را انجام نمی‌دهند که طی جلسه‌ای که با مدیران این بنگاه‌ها خواهیم داشت، مصوباتی را ابلاغ می‌کنیم تا آن‌ها در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مدیریت لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار