کد خبر: ۵۲۹۶۴۴
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۳

ملکی گفت: پیشنهاد می‌دهیم کارگروهی شامل کارشناسان وزارت آموزش و پرورش و سازمان سنجش برای بررسی مشکلات سوالات کنکور 1400 تشکیل شود.

به گزارش شفاف، حسن ملکی رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در خصوص جزئیات اشکالات در کنکور ۱۴۰۰ اظهار کرد:در سه گروه آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی جمعا ۱۰۵ سوال به داوطلبان ارائه شده است، ۱۰ سوال خارج از کتاب درسی و قسمت‌های حذف شده کتاب است که حدود ۱۰ درصد سوالات را تشکیل می‌دهد.

او ادامه داد: ۲۸ سوال در آزمون سراسری ۱۴۰۰ عدم تطابق با اهداف آموزشی کتاب درسی دارد که حدود ۲۷ درصد سوالات را به خود اختصاص می‌دهد.

او افزود: یک سوال در این آزمون اشتباه بود که حدود یک درصد می‌شود.۳ سوال بدون پاسخ گزینه صحیح بود که ۳ درصد از سوالات کنکور را به خود اختصاص می‌دهد،  جمعا ۴۲ سوال دارای اشکال است یعنی ۴۱ درصد از کل سوالات ارائه شده در کنکور را شامل می‌شود.

ملکی در خصوص اعلام این آمار به سازمان سنجش گفت:طی نامه‌ای به طور کلی مطرح کردیم که سوالات دچار اشکالاتی است و موجب اعتراض دانش آموزان و خانواده‌های آن‌ها شده است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: پیشنهاد می‌دهیم کارگروهی تشکیل شود که کارشناسان ما و سازمان سنجش حضور داشته باشند و در یک فضای علمی و عینی این مشکل را بررسی کنند، به هر جمع بندی که رسیدند همان نتیجه را سازمان سنجش مبنای تصمیم گیری قرار دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: