کد خبر: ۵۲۹۶۶۶
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۹

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در هفته گذشته تعداد مراجعه‌های سرپایی کرونا مثبت در کشور حدود ۴۰ درصد افزایش داشته و همچنین شاهد افزایش ۱۷ درصدی در موارد مثبت بستری به علت کرونا هستیم.

به گزارش شفاف، سیما سادات لاری درباره آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور بیان کرد: میانگین بروز موارد بستری کرونا مثبت در کشور 13.12 نفر به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت گزارش شده است و استان‌های ایلام، یزد، کرمان، مازندران و بوشهر به ترتیب دارای بیشترین میزان بروز موارد بستری کرونا مثبت در کشور بودند.

وی ادامه داد: میانگین بروز موارد مرگ و میر ناشی از بیماری حدود 12.13 نفر به ازای هر یک میلیون نفر است و استان‌های سیستان و بلوچستان، یزد و بوشهر دارای بیشترین میزان موارد مرگ و میر ناشی از بیماری ناشی از ویروس کرونا هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کشور با حد مطلوب فاصله بسیار زیادی دارد و استان‌های یزد و هرمزگان دارای پایین‌ترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور هستند.

وی گفت: در هفته گذشته تعداد مراجعه‌های سرپایی کرونا مثبت در کشور حدود 40 درصد افزایش داشته و همچنین شاهد افزایش 17 درصدی در موارد مثبت بستری به علت کرونا و افزایش 10 درصدی در تعداد بیماران فوت شده نسبت به هفته قبل‌تر بودیم.

لاری اظهار کرد: ویروس جهش یافته نوع دلتا سرعت تکثیر و شیوع بالاتری نسبت به جهش‌های قبلی ویروس کرونا دارد و با توجه به شیوع گسترده آن در بسیاری از نقاط کشور، لزوم پای‌بندی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد و در صورت تداوم روند کاهشی عمل به دستورالعمل‌های بهداشتی، شرایط بیماری در کشور به مراتب سخت‌تر خواهد شد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: از همه مردم عزیز کشورمان می‌خواهیم که حتی در صورت تزریق واکسن کرونا نیز موارد بهداشتی مانند استفاده از ماسک و عدم حضور در محل‌های سربسته و پرتجمع را رعایت کنند. امیدواریم در روزهای آتی با رسیدن محموله‌های جدید واکسن کرونا، فرآیند واکسیناسیون کووید 19 سرعت بیشتری بگیرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: