کد خبر: ۵۲۹۶۸۸
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۹

رئیس کمیته دائمی امور بین‌الملل مجلس نمایندگان بلاروس در گفت و گویی به ظرفیت های همکاری چندجانبه در روابط ایران-بلاروس اشاره کرد.

به گزارش شفاف به نقل از خبرگزاری رسمی بلاروس(بلتا)، آندری ساوینیخ، رئیس کمیسیون دائمی امور بین‌الملل مجلس نمایندگان بلاروس امروز در گفت‌وگویی با این خبرگزاری درباره روابط ایران-بلاروس گفت: ما همراه با همکاران ایرانی مان قرار است راجع به تعامل در سازمان های بین المللی، همکاری در زمینه حقوق بشر، تلاش برای لغو تحریم ها علیه ایران و بازگشت تمامی اعضای توافق هسته ای به این توافق، همچنین همکاری دوجانبه گفت و گو کنیم. فرصت های بزرگی برای کمک به پیش رفت دو کشور داریم. این فرصت ها اول از همه در زمینه های آموزش و پرورش، تبادلات علمی و تجارت دوجانبه وجود دارد. انتظار داریم هیئت ایرانی برای بازدید از تاسیاست و امکانات صنعتی و عمرانی کشور به منظور درک بهتر پتانسیل بلاروس و مناطقی که برای توسعه همکاری پیشنهادشان می کنیم، وقت بگذارد. 
طبق گفته او، ایران یک بازیگر جدی است که با تحریم های غیرقانونی آمریکا تضعیف شده است و  «به محض این که این وضع تغییر کند، ایران می تواند به شریکی بسیار مهم تبدیل شود، چون کشورهای ما طبیعتا یکدیگر را کامل می کنند. ما مهندسی کشاورزی پیش رفته و صنایع بسیار دیگری داریم که به طور طبیعی ساختار بخشی اقتصاد ایران را تکمیل می کند». 
او در این باره افزود: فکر می کنم اگر تحریم های خارجی برداشته شوند، تجارت دوجانبه تا چند برابر افزایش خواهد یافت. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: