کد خبر: ۵۲۹۷۰۷
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۱

دفتر مطبوعاتی منطقه نظامی جنوبی روسیه اعلام کرد، نخستین رزمایش‌های تاکتیکی روسیه و الجزایر در اکتبر سال جاری میلادی در میدان آزمایشی تارسکوی در اوستیای شمالی برگزار خواهد شد.

به گزارش شفاف، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، سخنگوی دفتر مطبوعاتی منطقه نظامی جنوبی روسیه خاطرنشان کرد، قرار است در این رزمایش‌ها حدود ۸۰ سرباز از واحدهای سازکار متمرکز در منطقه نظامی جنوب قفقاز و حدود ۸۰ سرباز از نیروهای مسلح الجزایر مشارکت کنند.

وی افزود، نمایندگان فرماندهی کل مشترک وابسته به منطقه نظامی جنوب روسیه و ارتش ملی مردمی الجزایر بر سر سناریو، زمان‌بندی رزمایش‌ها، مفهوم آن و تشکیل نیروها و وسایل مورد نیاز توافق کردند. اعضای هیئت‌های دو کشور همچنین بر سر اقدامات عبور از مرزها، تامین محل اقامت، غذا و برنامه ریزی حمایت مالی و فنی به اجماع رسیدند.

هدف از این رزمایش‌ها، افزایش آمادگی‌های سرویس فرماندهی، سیطره یابی، نیروها و وسایل مبارزه با تروریسم است و تدابیر تاکتیکی تعقیب، شناسایی و از بین بردن گروه‌های غیرقانونی مسلح، شناسایی دستگاه‌های مواد منفجره کلاسیک و انهدام آنها را شبیه سازی کرده و در راستای جمع آوری اطلاعات از مواد شیمیایی، بیولوژیکی و پرتوزا در ساختمان‌ها و در مناطق تلاش می‌کند.

برنامه رزمایشی منطقه نظامی جنوب در سال ۲۰۲۱، شامل مشارکت نظامیان در این منطقه با مشارکت واحدهای نظامی از آبخازیا، ارمنستان، هند، قزاقستان و اوستیای جنوبی، الجزایر، پاکستان و مصر  بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: