کد خبر: ۵۲۹۷۳۷
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۶

مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی گفت: دوز دوم واکسن کرونا برای کادر درمان را اواخر این هفته از وزارت بهداشت دریافت می‌کنیم.

حسین کرمانپور، مدیرکل روابط عمومی نظام پزشکی در گفت و گویی، درباره وضعیت دوز دوم واکسن کرونا کادر درمان اظهار کرد: از اواخر این هفته دوز دوم واکسن کرونا برای کادر درمان را از وزارت بهداشت دریافت می‌کنیم. اگر این اتفاق بدون مشکلی پیش رود، در نهایت حتی تعداد اندکی از دانشجویانی که به گروه کادر درمان اضافه شدند هم واکسینه خواهند شد.

او افزود: افرادی که واکسینه نشدند، گروهی از افرادی هستند که  در کنار کادر درمان مشغول به فعالیت بودند؛ اعم از منشی، دستیار‌ها مانند فیزوتراپ‌ها، تکنسین‌ها و موارد دیگری که در معرض شدید ویروس کرونا قرار دارند. ما منتظر دستور و موافقت وزارت بهداشت به صورت مکتوب هستیم تا بتوانیم برای واکسیناسیون حدود ۵۰ هزار نفری که باقی ماندند، اقدامات لازم را انجام دهیم.

کرمانپور بیان کرد: برای کادر درمان بالای ۵۰ سال حدود ۵۰ هزار دوز واکسن و برای سنین پایین‌تر حدود ۱۱۰ هزار دوز درخواست داده‌ایم. اگر به همین صورت پیش رود حدود ۹۸ درصد از کادر درمان واکسینه خواهند شد.

مدیرکل روابط عمومی نظام پزشکی گفت: تمام واکسن‌های داخلی و خارجی یک مرحله به نام کیفیت اثربخشی دارند، این موضوع در تمام افراد تاثیر مختلفی دارد با این حال جای نگرانی وجود ندارد زیرا  افرادی که بعد از تزریق واکسن به کرونا مبتلا می‌شوند،  به دیگران  انتقال نمی دهند و در نهایت دچار بیماری سبکی همچون سرماخوردگی خواهند شد؛ با واکسینه شدن احتمال مرگ و میر بسیار پایین می آید.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: