کد خبر: ۵۲۹۷۵۴
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۴

وزیر بازرگانی آمریکا هشدار داد که جمعیت سالخورده این کشور بدون افزایش کمک های دولت "مانند یک تن آجر" به اقتصاد ضربه خواهند زد.

به گزارش شفاف، جینا ریموندو، وزیر بازرگانی آمریکا روز دوشنبه در مصاحبه با رویترز گفت: جو بایدن، رئیس جمهور این کشور برای تأمین بودجه 400 میلیارد دلاری جهت مراقبت از افراد مسن و معلول در منزل که اقتصاد این کشور به شدت به آن نیاز دارد، هنوز حمایت کافی از طرف دموکرات ها را به دست نیاورده است.

ریموندو که هزینه مراقبت شبانه روزی از مادر 90 ساله خود را پرداخت می کند، تأکید کرد که جمعیت سالخورده آمریکا بدون افزایش کمک های دولت فدرال "مانند یک تن آجر" به اقتصاد کشور ضربه می زند و هشدار داد که وضعیت فعلی "شکننده" است.

وی در این مصاحبه گفت، عدم اقدام در این باره به اقتصاد آسیب شدیدی می رساند به این ترتیب که برای زنان که میلیون ها نفر از آنان در طی شیوع همه گیری کرونا مجبور به ترک کار خود شدند تا اغلب به مراقبت از والدین پیر و یا کودکان خود پس از تعطیلی مدارس بپردازند، بازگشت به کار خود را مشکل کرده است.

بر اساس این گزارش، مقامات دولت بایدن و بسیاری از کارشناسان می گویند، در حالی که موج متولدان پس از جنگ جهانی دوم به شهروندان سالخورده ای تبدیل شده اند، کمبود پرستار سالمند نیز اکنون خطر محسوسی است.

آخرین سرشماری ها در آمریکا نشان می دهد در حال حاضر، 16.5 درصد از جمعیت 328 میلیون نفری ایالات متحده، یا به عبارتی 54 میلیون نفر، بیش از 65 سال سن دارند.

تا سال 2030، این تعداد به 74 میلیون نفر خواهد رسید. تعداد افراد بالای 85 سال که معمولاً بیشترین مراقبت را نیاز دارند، حتی با سرعت بیشتری رشد می کند.

بایدن در ماه مارس پیشنهاد افزایش "مدیکید" را داد که بر اساس آن کمک های درمانی دولت برای افراد کم درآمد آمریکایی، به میزان 400 میلیارد دلار در طول یک دهه افزایش خواهد یافت و جهت تأمین هزینه های مراقبت در منزل برای افراد مسن و معلول و افزایش دستمزد برای پرستاران آنها نیز استفاده خواهد شد.

ریموندو تأکید کرد که بایدن همچنان به این رقم 400 میلیارد دلاری برای افزایش کمک های درمانی متعهد است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار