کد خبر: ۵۲۹۷۷۰
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۷

کوهپایه زاده گفت: فرآیند انتخابات عضویت در هیات مدیره نظام پزشکی روز جمعه ۲۵ تیر در شهر تهران و ۹ شهرستان استان تهران برگزار می‌شود.

به گزارش شفاف، جلیل کوهپایه زاده رئیس هیات اجرایی انتخابات نظام پزشکی استان تهران زاده اظهار کرد: فرآیند انتخابات عضویت در هیات مدیره نظام پزشکی در تهران و ۹ شهرستان استان تهران روز جمعه ۲۵ تیر برگزار می‌شود و افراد برای انتخاب شخص مورد نظر در تهران می‌توانند با مراجعه به دانشگاه علوم پزشکی ایران واقع در بزرگراه همت از ساعت ۸ الی ۲۰ و در سایر شهرستان‌ها که جمعیت فعال پزشکی بالای پانصد نفر دارند، همانند تهران ساعت ۸ صبح الی ۲۰ و شهرستان‌های زیر پانصد نفر از ساعت ۸ الی ۱۶ به شبکه‌های بهداشت و درمان همان شهرستان مراجعه کنند.

رییس هیات اجرایی انتخابات نظام پزشکی استان تهران تاکید کرد: کارت ملی و کارت نظام پزشکی به منظور احراز هویت و دریافت برگ تعرفه رأی الزامی است.

او با اشاره به اینکه در صورت نیاز زمان انتخابات تا دو ساعت بیشتر قابل تمدید است، بیان کرد: شمارش آرا بلافاصله بعد از اتمام رسمی انتخابات انجام شده و نتایج آن شنبه بیست و ششم تیر ماه اعلام می‌شود.

کوهپایه زاده گفت: در شهرستان‌هایی که جمعیت فعال گروه پزشکی زیر پانصد نفر دارند، یازده نفر و شهرستان‌های دارای بیش از پانصد نفر فعال گروه پزشکی، هفده نفر که بالاترین رای در بین نامزد‌های ثبت نام شده دارند، به عنوان اعضای هیأت مدیره نظام پزشکی آن شهرستان انتخاب می‌شوند.

او تصریح کرد: تمامی پیش بینی‌ها برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کرونا به ویژه فاصله گذاری فیزیکی در محل رأی گیری با نظارت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران انجام شده است.

کوهپایه زاده با بیان اینکه انتخابات تهران در مرکز همایش‌های رازی، دانشکده پزشکی و کتابخانه دانشگاه علوم پزشکی ایران که فضای فیزیکی مناسب دارند، انجام می‌شود، افزود: از شرکت کنندگان تقاضا داریم، ساعت اولیه صبح را برای رأی دادن، انتخاب کنند تا در پایان روز با تجمع افراد مواجه نشویم.

او  با اشاره به جمعیت یک صد هزار نفری جامعه پزشکی در استان تهران، اظهار کرد: پیش بینی شود، ۱۰ تا ۱۷ درصد این جمعیت در انتخابات شرکت کنند و در صورت ازدحام جمعیت، مجبور هستیم در فضای باز دانشگاه علوم پزشکی ایران از مراجعه کنندگان پذیرایی کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران در پایان گفت: برنامه ریزی و فراهم کردن تمهیدات لازم برای انتخابات از حدود سه ماه پیش آغاز شده و در روز انتخابات گروهی بالغ بر دویست نفر با هیات اجرایی همکاری دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: