کد خبر: ۵۲۹۷۷۷
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۴

پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کرونا در مجموعه تاریخی نیاوران مستقر شد.

به گزارش شفاف، روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران خبر داد: پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کووید ۱۹ با همکاری مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران توسط شبکه بهداشت و درمان شمیرانات در محل ورودی این مجموعه مستقر شد.

با توجه به تعطیلی موزه‌ها در شرایط کنونی، مجموعه نیاوران بر آن شد تا با در اختیار قرار دادن بخشی از فضای این مجموعه به مرکز بهداشت و درمان شمیرانات برای راه‌اندازی پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کووید-۱۹ در راستای نقش اجتماعی خود به عنوان موزه گام مؤثر بردارد.

این امر با پیگیری معاونت فرهنگی مجموعه نیاوران با هدف همکاری در پیشگیری از گسترش این بیماری و تحقق کارکرد اجتماعی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران به عنوان موزه صورت گرفته است.

این پایگاه برای خدمات‌رسانی به شهروندان در محل ورودی مجموعه نیاوران مستقر شده است و تزریق دُز اول و دوم واکسن با توجه به اولویت‌بندی و زمان‌بندی واکسیناسیون در کشور با رعایت شرایط و تمهیدات لازم درحال انجام است.

رضا دبیری‌نژاد ـ موزه‌دار و مدیر موزه ملک ـ نیز چندی پیش از استقرار پایگاه واکسیناسیون در محوطه باز موزه دفاع مقدس در صفحه اینستاگرام خود خبر داده و نوشته بود: وقتی بحران باشد، همه نهادها باید از ظرفیت خود برای مقابله با بحران استفاده کنند و موزه‌ها هم مثل نهادهای دیگر، گاهی از ظرفیت‌های موضوعی و فرهنگی خود برای بهبودی حال فرهنگی جامعه استفاده می‌کنند و گاهی دیگر، از ظرفیت‌های مکانی خود که می‌توانند پایگاهی برای درمان باشند. این‌که کاخ نیاوران و موزه دفاع مقدس بخشی از فضای خود را در همکاری با وزارت بهداشت به پایگاه منطقه‌ای واکسیناسیون تبدیل کرده‌اند، کار زیبایی است. حالا مردمانی که در محدوده این دو موزه جای گرفته‌اند با امید تازه به این موزه‌ها می‌روند و این‌گونه نقش اجتماعی و محله‌ای موزه‌ها به شکلی دیگر ظهور و بروز پیدا می‌کند.

موزه‌ها با قرمز شدن بیشتر شهرها از ۱۸ فروردین‌ماه ۱۴۰۰ به طور کامل تعطیل شده‌ و امکان بازدید ندارند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: