کد خبر: ۵۲۹۹۰۱
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱

نماینده دموکرات اوهایو و حامی سیاه پوستان در مجلس نمایندگان آمریکا بازداشت شد.

                          بازداشت نماینده حامی سیاه پوستان در کنگره آمریکا

به گزارش شفاف، از آسوشیتدپرس، پلیس کنگره آمریکا، جویس بیتی نماینده دموکرات اوهایو و رئیس فراکسیون سیاه پوستان کنگره را روز پنجشنبه در جریان اعتراض برای حق رای در داخل ساختمان فیلیپ هارت مجلس سنا بازداشت کرد.

بیتی یکی از اعضای گروه کوچکی از معترضان بود که با شعار" بر روی هدف تمرکز داشته باشید" و "ما تکان نخواهیم خورد" وارد راهروی این ساختمان شد. بیتی و چند معترض دیگر تی شرت‌هایی با پیام "از حق رای ما محافظت کنید" پوشیدند.

ماه‌ها است که دموکرات‌های کنگره تحت فشار قرار گرفتند تا با تلاش هماهنگ جمهوری خواهان در سطح ایالتی برای تصویب محدودیت‌های جدید در رای گیری مقابله کنند و این محدودیت‌ها الهام گرفته از ادعا‌های دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق این کشور درباره سرقت انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ است. بیتی روز پنجشنبه بیانیه‌ای درباره اعتراض و بازداشتش صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: "من در همبستگی با زنان سیاه پوست و متحدان ما در سراسر کشور در دفاع از حق مصرح ما در قانون اساسی برای رای دادن برخاستم. ما مسیر درازی را طی نکرده ایم و سخت نجنگیده ایم تا کسانی که می‌خواهند ما را ساکت کنند، همه چیز را برچینند و محدود کنند. مطمئن باشید که این فقط آغاز است. این قدرت ماست، این پیام ماست."

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: