کد خبر: ۵۲۹۹۰۷
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۳

مدیرکل استاندارد تهران با تاکید بر استفاده از مخازن استاندارد گاز فشرده در خودروهای دوگانه‌سوز، گفت: عواقب هرگونه خطر احتمالی با مالک خودرو است.

به گزارش شفاف، محمودرضا طاهری با اعلام این خبر گفت: درحال حاضر 16 آزمایشگاه همکار و مورد تأیید استاندارد در زمینه آزمون هیدرواستاتیک مخازن CNG خودرو در استان فعالیت دارند که بر اساس استاندارد ملی مربوطه و با همکاری بازرسان استاندارد، مخازن ذخیره  CNG منصوبه بر روی خودروهای دوگانه‌سوز را مورد بازرسی و آزمون ادواری قرار می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه در این طرح،  بازرسی  و تست ادواری مخازن  CNG براساس استاندارد های ملی ایران به شماره‌های 6792- 9426-9747 انجام می‌شود، افزود: در این طرح از سیستم سوخت‌رسانی، نحوه بستن اتصالات، تجهیزات استقرار مخزن و سایر قسمت های این تجهیزات بازدید می‌شود.

مدیرکل استاندارد تهران با بیان اینکه آزمایشگاه‌های همکار، ضمن نظارت و پایش، در صورت تامین شرایط کیفی، در مقاطع زمانی دو ساله تمدید اعتبار می‌شوند، گفت: آزمایشگاه آزمون فشار هیدرواستاتیک مخازن CNG نوع یک خودروها، به طور مرتب توسط کارشناسان اداره‌کل استاندارد مورد بازرسی و ارزیابی مراقبتی قرار می‌گیرند.

 انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: