کد خبر: ۵۲۹۹۱۰
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۵

سخنگوی پلیس از کشف حدود ۱۹ هزار دستگاه ماینر غیر مجاز در ۲۰ روز تیر ماه جاری خبر داد.

به گزارش شفاف، سردار مهدی حاجیان با اشاره به اجرای طرح برخورد با مزارع غیرمجاز استخراج رمز ارزهای دیجیتال، در این رابطه اظهار کرد: در پی خاموشی‌های گسترده و سراسری اخیر کشور، نیروی انتظامی با اتخاذ طرح‌های ویژه، مقابله قاطع با مزارع غیرمجاز استخراج رمز ارزهای دیجیتال را در دستور کار خود قرار داده است.

سخنگوی پلیس افزود: نیروی انتظامی در 20 روز ابتدایی تیرماه سال جاری با تشدید اقدامات خود موفق به کشف نزدیک به 19 هزار دستگاه ماینر غیرمجاز شده که در مقایسه با خرداد با آمار کشفیات 8 هزار و 500 دستگاه، افزایش بی‌سابقه 125 درصدی را نشان می‌دهد، این درحالی است که همچنان تا انتهای تیرماه این آمار قطعاً با افزایش بیشتری روبه‌رو خواهد شد که ان‌شاءالله اینگونه اقدامات در کاهش خاموشی‌ها و قطعی برق مؤثر باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به کاهش شدید تولید برق نیروگاه‌ها در کشور و تشدید این خاموشی‌ها، لوازم خانگی و صنعت تولید با مشکلاتی روبه‌رو شده‌اند به همین خاطر در سال مانع‌زدایی از تولید بر اساس اختیارات قانونی برخورد با موانع تولید را تکلیف خود می‌دانیم.

معاون اجتماعی پلیس با اشاره به تأثیر عدم برخورد با فعالیت غیرقانونی این دستگاه‌ها در ظهور برخی پدیده‌های اجتماعی و اقتصادی، بیان کرد: نیروی انتظامی برای رفاه حال شهروندان و هموطنان عزیز، از آمادگی کامل برای همکاری نهادها و ارگان‌های ذیربط در شناسایی و جمع‌آوری مزارع غیرمجاز ارزهای دیجیتال اعلام می‌دارد و با جدیت در اجرای قاطعانه قانون بدون اغماض اقدام خواهد کرد.

این مقام انتظامی از هموطنان خواست هرگونه اقدامات و فعالیت‌های مربوط به مزارع استخراج ارزهای دیجیتال را از طریق شماره تلفن 110 گزارش کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: