کد خبر: ۵۲۹۹۸۰
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۴

به همت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام به ۴۷۱ روستای واقع در مناطق تنش‌زا و بحرانی استان خوزستان آبرسانی می‌شود.

به گزارش شفاف، در جریان سفر مدیرعامل بنیاد برکت به خوزستان، تفاهم‌نامه آبرسانی به 471 روستای تنش‌زا در استان با اعتباری بالغ بر یک‌هزار و 500 میلیارد ریال میان این بنیاد و آبفای خوزستان به امضا رسید.
امیرحسین مدنی در این سفر همچنین پروژه آبرسانی به 70 خانوار روستای چای عوفی از توابع شهرستان رامشیر در استان خوزستان را افتتاح کرد.
مدیرعامل بنیاد برکت درباره تفاهم‌نامه آبرسانی به روستاهای تنش‌زا در استان خوزستان گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه و در مدت 9 ماه، به 471 روستای واقع در مناطق تنش‌زا و بحرانی 13 شهرستان استان آبرسانی می‌شود.
وی شهرستان‌های شادگان، اهواز، دشت آزادگان، باوی، حمیدیه، باغملک، رامشیر، شوش، ماهشهر، هویزه، هندیجان و اندیمشک را از جمله نقاط هدف این تفاهم‌نامه ذکر کرد.
مدنی ارزش این تفاهم‌نامه را یک‌هزار و 500 میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: تمرکز اصلی تفاهم‌نامه بر تامین لوله آب است. ضمن این‌که تانکرهای مورد نیاز برای آبرسانی به مناطق دارای تنش آبی نیز از سوی بنیاد برکت تامین خواهد شد.
مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: این تفاهم‌نامه به نوعی بزرگ‌ترین تفاهم‌نامه مرتبط با پروژه‌های عمرانی در یک استان به شکل متمرکز در حوزه آبرسانی به‌شمار می‌رود.
وی درباره دیگر اقدامات بنیاد برکت در حوزه آبرسانی در استان خوزستان اظهار داشت: بنیاد پیش از این نیز به میزان 500 میلیارد ریال در حوزه آبرسانی در خوزستان سرمایه‌گذاری مستقیم کرده است.
مدنی درباره جزئیات افتتاح پروژه آبرسانی به 70 خانوار روستای چای عوفی در رامشیر نیز بیان کرد: این پروژه شامل 7 کیلومتر خط انتقال و  5 کیلومتر شبکه توزیع و تجهیزات الکترومکانیکال است و برای بهره‌برداری از آن 35 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده.
مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به نهضت آبرسانی این بنیاد در کشور گفت: تا پایان سال گذشته یک‌هزار و 677 روستا تحت پوشش فعالیت‌های آبرسانی بنیاد قرار داشتند که از این تعداد، یک‌هزار و 115 روستا از آب آشامیدنی بهره‌مند شده‌اند.
وی ادامه داد: بنیاد برکت در سال جاری نیز 500 روستای دیگر را به عنوان اهداف جدید آبرسانی در نظر گرفته بود که با امضای تفاهم‌نامه جدید و تحت پوشش قرار گرفتن 471 روستای دیگر در استان خوزستان، مجموع روستاهای هدف آبرسانی بنیاد در سال جاری به 971 روستا رسید.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار