کد خبر: ۵۲۹۹۹۸
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۳

با دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، گروه‌های امدادی و محموله اقلام اضطراری به مناطق سیل‌زده کرمان ارسال شد.

به گزارش شفاف، سعید سلیمانی مدیرعامل بنیاد احسان اظهار کرد: از نخستین ساعات وقوع سیل در برخی نقاط استان کرمان، با دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام نیروهای امدادی و محموله‌های کمکی بنیاد احسان به این نقاط گسیل شدند.

سلیمانی افزود: گروه‌های امدادی و ارزیاب ما در قالب پنج گروه 50 نفره با تجهیزات عبور از مسیرهای صعب‌العبور به مناطق سیل‌زده اعزام شدند.

وی با توضیح اقدامات امدادی بنیاد احسان گفت: با ارزیابی صورت گرفته از شرایط، در مرحله اول اقلام امدادی شامل 30 چادر اسکان اضطراری، 150 بسته غذایی 72 ساعته و 150 بسته غذایی معیشتی یک‌ماهه ، آب معدنی و ... برای آسیب‌دیدگان ارسال شد.

مدیرعامل احسان در خصوص سایر خدمات این بنیاد ادامه داد: راه‌اندازی آشپزخانه امدادی برای طبخ و توزیع غذای گرم بین آسیب‌دیدگان، اعزام دستگاه‌های کشنده تخلیه آب، هماهنگی پنج سری تجهیزات کارواش و دو قالیشویی برای نظافت فرش‌ها و منازل آسیب‌دیده بخش دیگری از اقدامات بنیاد احسان است که تا رفع بحران و عادی وضعیت زندگی مردم ادامه خواهد داشت.

سلیمانی خاطرنشان کرد: برای تأمین آب شرب این مناطق نیز علاوه بر توزیع آب‌معدنی، برای راه‌اندازی زیرساخت‌های آب شرب روستاهایی که دچار قطعی و تخریب لوله‌های آب شرب شده‌اند نیز تصمیمات لازم توسط ستاد اجرایی فرمان امام اتخاذ شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: