کد خبر: ۵۳۰۰۵۱
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۰

رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع گفـت: نمایشگاه ماکس روسیه نشان دهنده بخشی از اخرین فعالیت های ما در حوزه صنعت هوایی است.

‌به گزارش شفاف، امیر سرتیپ افشین خواجه فرد معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در حاشیه نمایشگاه ماکس روسیه با بیان اینکه برای سومین سال است که در نمایشگاه معتبر بین المللی هوا و فضای روسیه موسوم به ماکس صاحب غرفه شده ایم، گفـت: این نمایشگاه نشان دهنده بخشی از اخرین فعالیت‌های ما در حوزه صنعت هوایی است.

خواجه فرد افزود: با توجه به شرایط و ظرفیت‌ها موجود نمایشگاه ماکس برای نمایش بخشی از توانمندی‌های صنعت هوایی ایران در این نمایشگاه معتبر شرکت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در شرایط تحریم‌ها و فشاری‌هایی که در حوزه فناوری صنعت هوایی در این ۵۰ سال اخیر داشتیم ما به داشته‌های خودمان در این نمایشگاه خرسند هستیم.

خواجه فرد تصریح کرد: سعی داریم در این نمایشگاه که از مهمترین نمایشگاه‌های معتبر روسیه در سطح جهانی است آخرین محصولات تولیدی خودمان را ارایه دهیم و زمینه گفتگو با شرکت‌های خصوصی و دولتی روسیه و دیگر کشور‌های شرکت کننده در حوزه توسعه تولیدات خود را که ۵۰ سال اخیر داشتیم براساس نقشه راه صنعت دفاعی فراهم کنیم.

وی گفت: با تلاش‌های بخش وزارت دفاع بخصوص در حوزه صنعتی و تجاری هوایی، بهترین مراکز نگهداری و تعمیر موتور هواپیما (MRO) را در صنعت هوایی داریم و بسیاری از ایرلاین‌ها و بخش خصوصی از این امکانات و خدمات استفاده می‌کنند.

نمایشگاه بین المللی هوا فضای روسیه با عنوان «ماکس ۲۰۲۱» با حضور هیاتی از مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری و همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ۳۵ شرکت دانش‌بنیان از جمهوری اسلامی ایران از روز سه شنبه ۲۹ تیر در مسکو آغاز بکار خواهد کرد.

در نمایشگاه هوایی ماکس جدیدترین دستاورد‌های صنعت هوا فضای روسیه چه در حوزه هواپیما‌های مسافری و باری و چه در حوزه هواپیما‌های نظامی، بمب افکن‌ها و هواپیما‌های راهبردی روسیه که بنا به ملاحظات خاص در سایر نمایشگاه‌های هوایی به نمایش در نمی‌آیند، در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

ایران همواره در نمایشگاه‌های ماکس روسیه حضور فعال و چشمگیری داشته است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: