کد خبر: ۵۳۰۰۸۶
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۲

رئیس انجمن نورویورولوژی و فوق تخصص مشکلات ادراری و بی‌اختیاری ادراری توضیحاتی درباره مزایای فیزیوتراپی عضلات کف لگن ارائه داد.

به گزارش شفاف، دکتر مهری مهراد، درباره فیزیوتراپی عضلات کف لگن برای رفع مشکلات ادراری و جنسی با مدرن‌ترین روش‌های فیزیوتراپی کف لگن، بدون نیاز به جراحی، درد و بیهوشی گفت: این درمان‌ها برای انواع مشکلات بی‌اختیاری زنان و مردان و مشکلات جنسی در زنان و مردان به کار می‌رود. این نوع فیزیوتراپی مخصوص، روش مدرن فیزیوتراپی عضلات کف لگن محسوب می‌شود و رده اول درمان مدرن بی‌اختیاری ادراری خفیف و متوسط است.

وی افزود: این نوع فیزیوتراپی شامل انواع مختلفی مانند "مگنت‌تراپی"، صندلی "الکترومگنت"، "بیوفیدبک"، "نوروفیدبک"، آموزش پیدا کردن عضلات خاص کف لگن به بیماران و آموزش تمرین تقویت عضلات خاص کف لگن برای هر بیماری انجام می‌شود و درمان‌ها مختص خود بیمار و بر اساس بیماری افراد است که توسط متخصصین فیزیوتراپی در مرکز مهراد انجام می‌گیرد.

این فوق تخصص مشکلات ادراری و بی‌اختیاری ادراری در پاسخ به اینکه این روش فیزیوتراپی در کمک به چه بیمارانی حائز اهمیت است، گفت: بی‌اختیاری ادراری زنان چه از نوع بیش فعالی چه از نوع استرسی، مثانه‌های عصبی که علت آن ناهماهنگی عضله و عصب مثانه و کف لگن باشد، بی‌اختیاری ادراری مردانی که به دلیل عمل پروستات دچار این مشکل شده‌اند و مردانی که به دلیل مشکلات مثانه نوروژنیک از بی‌اختیاری ادراری رنج می‌برند از جمله مواردی هستند که مشکل آن‌ها با فیزیوتراپی کف لگن درمان می‌شود.

دکتر مهراد خاطرنشان کرد: همچنین انواع مشکلات مثانه نوروژنیک و نوروپاتیک و یا کودکانی که به علت کوتاهی استخوان "ساکروم" دچار بی‌اختیاری ادراری هستند؛ افراد مبتلا به بیماری اسپانیا بیفیدا، برخی مشکلات جنسی مردان و زنان، مشکلات شل بودن عضلات کف لگن و واژن و افتادگی مثانه یا رحم ضعیف از دیگر بیماری‌هایی هستند که از طریق فیزیوتراپی عضلات کف لگن قابل درمان است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار