کد خبر: ۵۳۰۰۸۹
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۵

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت بر ضرورت خرید اینترنتی دام از مراکز مجاز و پرهیز از تجمعات در عید قربان تاکید کرد.

به گزارش شفاف، محسن فرهادی معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت بر ضرورت خرید اینترنتی دام از مراکز مجاز و پرهیز از برگزاری مراسم و ایجاد تجمعات در عید قربان تاکید کرد و گفت: امسال عید سعید قربان با شرایط سخت کرونای دلتا یکی شده و لازم است شهروندان گرامی در رعایت توصیه‌های بهداشتی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

معاون مرکز سلامت محیط و کارافزود: مهم‌ترین عوامل شیوع بیماری کرونا در جامعه تردد، تجمع و تهویه نامناسب است. کسانی که می‌خواهند خرید یا ذبح دام داشته باشند باید از تردد‌ها پرهیز کرده و باید دام سالم را به شکل خرید اینترنتی از شبکه‌های مجاز دامپزشکی تهیه کنند.

او ادامه داد: باید از ایجاد هرگونه تجمع و دورهمی در منازل خودداری شود. مراکز عرضه دام نیز باید در فضای باز فعالیت کنند و در فضا‌های بسته نیز باید تهویه مناسب وجود داشته باشد.

معاون مرکز سلامت محیط و کار گفت: تامین شرایط لازم برای دفع بهداشتی فاضلاب، خونابه‌ها و پسماند‌های دام نیز اهمیت ویژه‌ای دارد. مردم باید از خرید دام‌های متفرقه و ذبح آن‌ها در ملاء عام کنار خیابانها، منازل و مغازه‌ها خودداری کنند.

فرهادی گفت: ذبح باید در مکان‌هایی که سازمان دامپزشکی با همکاری شهرداری‌ها تعیین و مشخص کرده اند و تحت نظر دامپزشک مستقر در محل انجام شود.

او افزود: رها کردن خونابه‌ها و پسماند‌های دام به ویژه در روستا‌ها کار غیربهداشتی است که نباید انجام شود. در این شرایط عدم توجه به توصیه‌های بهداشتی می‌تواند باعث قالب شدن سوش دلتای کرونا در جامعه شود.

فرهادی در پایان با تاکید بر اینکه حتی در فضای باز نیز باید از ماسک استفاده کرد، گفت: تلفن ۱۹۰ آماده رسیدگی به شکایات و گزارشات مردمی در کمترین زمان ممکن در خصوص موارد غیربهداشتی در عید قربان است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار