کد خبر: ۵۳۰۱۰۳
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴

مدیر روابط عمومی انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی گفت: شرکت‌های تجهیزات پزشکی جهت ارائه خدمات به مراکز درمانی تعطیل نیستند

امیر محمد فراهانی، مدیر روابط عمومی انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی در گفت و گویی، با اشاره به آغاز محدودیت‌های کرونایی در تهران اظهار کرد: با توجه به اهمیت تامین تجهیزات و ملزومات پزشکی مورد نیاز مراکز درمانی، شرکت‌های تجهیزات پزشکی تعطیل نیستند و برای رفع نیاز این مراکز به خدمت‌رسانی ادامه می‌دهند. 

او افزود: البته پرسنل فنی برای ارائه خدمات باید مجوز تردد داشته باشند چرا که نبود مجوز تردد موجب وقفه در خدمت رسانی شرکت‌های تجهیزات پزشکی به مراکز درمانی و بروز بحران در خدمت رسانی به بیماران کرونایی می‌شود.

فراهانی ادامه داد: اگر پرسنل فنی برای خدمات رسانی پس از فروش به مراکز درمانی مراجعه نکنند، ممکن است یک مشکل کوچک در دستگاه‌های پزشکی تبدیل به بحران جدی در مراکز درمانی شود.

او تاکید کرد: دستگاه‌هایی مانند ونتیلاتور و تجهیزات آزمایشگاهی جهت شناسایی بیماران کووید ١٩ با این حجم از بیماران در این روز‌ها باید شبانه روز سرویس دهی شوند. در صورت وجود کوچکترین مشکل در این تجهیزات، باید تعمیر و عیب یابی به سرعت صورت گیرد تا مشکل به یک بحران بزرگ در مراکز درمانی تبدیل نشود.

مدیر روابط عمومی انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی گفت: با توجه به رکورد شکنی موارد کرونا در تهران، مراکز درمانی نیاز به تجهیزات جدید پزشکی دارند. این تجهیزات باید به موقع و در سریع‌ترین فرصت دستگاه‌ها نصب شوند. عملکرد صحیح تجهیزات پزشکی حتی برای یک ساعت، موجب نجات جان بیمار می‌شود، بنابراین وجود این دستگاه‌ها بسیار حیاتی است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار