کد خبر: ۵۳۰۲۱۰
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۱

مصاحبه چالشی پرس تی وی با یکی از اعضای ارشد گروه طالبان، امشب روی آنتن این شبکه بین‌المللی می‌رود.

به گزارش شفاف، گفت‌و‌گوی اختصاصی پرس تی وی در قالب مصاحبه محسن اسلام‌زاده، مستندساز ایرانی با مولوی خیرالله خیرخواه، یکی از اعضای ارشد گروه طالبان که اخیرا انجام شده است، ساعت ۲۱:۳۰ امشب، چهارشنبه سی‌ام تیر از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود.

اسلام‌زاده که مستند معروف «زندگی میان پرچم‌های جنگی» درباره گروه طالبان را نیز برای پرس تی وی ساخته، درباره چگونگی مصاحبه با مولوی خیرالله خیرخواه گفت: این گفت‌وگوی ۵۰ دقیقه‌ای با عضو ارشد طالبان در جریان سفر هیئت نمایندگی این گروه به ایران در چند روز گذشته انجام شده است.

وی افزود: مدتی قبل، از طریق ایمیل درخواست مصاحبه با یکی از اعضای ارشد طالبان را به ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی این گروه داده و برای مدت‌ها پیگیر بودیم تا بالاخره قرار شد این گفتگو در جریان سفر مذاکره‌کنندگان طالبان به ایران انجام شود.

اسلام‌زاده با اشاره به طرح ۴۰ پرسش از عضو ارشد گروه طالبان توضیح داد: طی این مصاحبه که با سه دوربین تصویربرداری شد، ۴۰ سوال را در حوزه‌های مختلف از جمله درباره تفاوت طالبان با داعش و نگاه این گروه به داعش و مسئله تکفیر سایر مذاهب اسلامی، از سوی شبکه پرس تی وی با این مقام بلندپایه طالبان مطرح کردم.

کارگردان مستند «زندگی میان پرچم‌های جنگی» ادامه داد: دیدگاه طالبان نسبت به زن و اقوام افغانستانی و نگاه‌شان به حکومت و حکومت‌داری، دیگر محور‌های این مصاحبه را تشکیل می‌دهد.

مصاحبه چالشی و صریح پرس تی وی با یکی از رهبران طالبان

وی افزود: جنگ در افغانستان و چگونگی پیشروی‌های اخیر طالبان و سازوکار‌هایی که برای آینده افغانستان پیش‌بینی کرده‌اند، از جمله دیگر بخش‌های این مصاحبه است.

اسلام‌زاده با تاکید بر چالشی بودن این گفت‌وگو خاطرنشان کرد: خیرالله خیرخواه در این مصاحبه خیلی صریح به سوالات پاسخ داده و از مواضع طالبان سخن گفته است.

وی یادآور شد: بسیاری از مسائل و دیدگاه‌های طرح شده توسط عضو ارشد طالبان برای ما به عنوان طرف مصاحبه‌کننده پذیرفتنی نیست؛ اما طرح مواضع به شکل صریح و بدون پرده‌پوشی برایم خیلی جالب بود.

بر اساس این گزارش، مصاحبه پرس تی‌وی با مولوی خیرالله خیرخواه، از اعضای ارشد گروه طالبان، چهارشنبه ۳۰تیر ساعت‌های ۱۷ و ۲۳ به وقت GMT و ۲۱:۳۰ به وقت تهران، پنجشنبه ۳۱تیر ساعت‌های ۴ و ۱۴ به وقت GMT و ۳:۳۰، ۸:۳۰ و ۱۸:۳۰ به وقت تهران و جمعه یکم مرداد ساعت ۲۰به وقت GMT و نیز شنبه ۲مرداد ساعت ۰۰:۳۰ بامداد به وقت تهران از شبکه بین‌المللی پرس تی‌وی به روی آنتن می‌رود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: