کد خبر: ۵۳۰۳۱۶
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۲

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر ضرورت بهره‌گیری مناسب از ظرفیت طرح فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی در جامعه تاکید کرد.

به گزارش شفاف، عبدالرضا باقری، قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس مرکز هیئت‌های امنا و هیئت‌های ممیزه این وزارت، بر ضرورت بهره‌گیری مناسب از ظرفیت طرح فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی در جامعه و صنعت و تلاش برای اجرای مناسب آن توسط دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی کشورتاکید کرد.

باقری با تاکید بر اهمیت دوره فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی در جامعه و صنعت اظهار کرد: این اقدام با هدف ارتباط بیشتر دانشگاه‌ها با صنعت و جهت‌دهی به تحقیقات دانشگاهی و توسعه دانش‌ها و فناوری‌های کاربردی و مورد نیاز صنایع، دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های بخش خصوصی تدوین شده و می‌تواند نقش بسزایی در شناسایی فناوری‌های مورد نیاز کشور و همچنین توسعه فعالیت‌های مشترک بین دانشگاه‌ها و مراکز اجرایی به دنبال داشته باشد.

او افزود: در همین راستا کتاب "طرح فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی در جامعه و صنعت" که خلاصه‌ای از اجرای طرح و تجربیات برخی از دانشگاه‌ها می‌باشد، تدوین شده است.

باقری در ادامه بیان کرد: ضروری است دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور با بهره‌گیری مناسب از ظرفیت این طرح و تلاش برای اجرای مناسب آن، زمینه همکاری در شناسایی و رفع مشکلات کشور را فراهم نمایند.

قائم مقام وزیر علوم در پایان ابراز امیدواری کرد که با برنامه‌ریزی دقیق و استفاده مؤثر از این ظرفیت قانونی، شاهد اثربخشی بیش از پیش اعضای هیئت علمی در بهبود شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: