کد خبر: ۵۳۰۳۷۷
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹

منابع یمنی از پیشروی‌های چشمگیر نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به سوی شهر مأرب خبر دادند و اعلام کردند که حملات هوایی شدید ائتلاف سعودی هم نتوانسته است که مانع این پیشروی‌ها شود.

به گزارش  شفاف، منابع قبیله‌ای از درگیری میان نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با عوامل «هادی» در منطقه «العطیف» تا «البلق القبلی» در اطراف مارب خبر دادند.

این منابع بیان کردند: جنگنده‌های ائتلاف سعودی اقدام به حمله هوایی شدید به جبهه‌های غربی شهر مأرب به منظور ممانعت از پیشروی نیروهای صنعا کردد.

این درحالی است که «محمد الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن از پیشروی‌های خیره کننده نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در اطراف مأرب خبر داد و گفت: پیروزی در راه است.

نیروهای صنعا در غرب شهر مأرب پیشروی‌های زیادی داشتند.

منابع قبیله‌ای و نظامی اعلام کردند که نیروهای صنعا موفق به نفوذ به خطوط دفاعی نیروهای «هادی» در غرب شهر مأرب شدند و پیشروی‌های زیادی در برخی جبهه‌ها به دست آوردند.

این منابع بیان کردند: نیروهای صنعا موفق به تسلط بر مناطق راهبردی شده‌اند و حملات هوایی هم مانع پیشروی‌های نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن نشده است.

منابع یمنی به فروپاشی نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی اشاره کردند.

این منابع به هدف قرار گرفتن محل تجمع نیروهای هادی در جنوب شهر مأرب با پهپاد اشاره کردند و اینکه پادگان صحن الجن هم هدف موشک بالستیک ارتش و کمیته‌های مردمی یمن قرار گرفته است.

منابع یمنی همچنین از پیشروی‌های نیروهای صنعا در جبهه‌های المشجح و الطلعه الحمرا و البلق با وجود بیست مورد حمله ائتلاف سعودی خبر دادند.

پیام معاون استاندار البیضاء خطاب به ساکنان شهر «بیحان» در شبوه

«ناصر الوهبی» معاون استاندار البیضاء از منطقه راهبردی «عقبه القنذع» که به تازگی به کنترل نیروهای صنعا درآمده است خطاب به ساکنان شهر «بیحان» در استان شبوه گفت: نیروهای صنعا در کنار شماست.

شکست سنگین ارتش سعودی در جبهه نجران

منابع یمنی از شکست سنگین ارتش سعودی در جبهه نجران در مرز با یمن خبر دادند.

تصاویر پخش شده از سوی اداره اطلاع رسانی جنگی صنعا از عملیات غرورآفرین نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در «المقناص» و تسلط این نیروها بر مناطق زیادی حکایت دارد.

نیروهای صنعا مقادیر زیادی سلاح و مهمات به غنیمت گرفتند و شماری از نظامیان سعودی کشته و بقیه پا به فرار گذاشتند.

از سرگیری عملیات نیروهای صنعا در عمق عربستان

همزمان حملات هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به «جیزان» از سرگرفته شده و نیروهای صنعا در واکنش به حملات سعودی به یمن و محاصره یمن، عمق عربستان را هدف قرار داده‌اند.

تصمیم امارات برای بازگردانیدن تروریست‌ها به یمن

منابع یمنی اعلام کردند که امارات تصمیم به بازگردانیدن 18 یمنی که آنها را از «گوانتانامو» تحویل گرفته است به یمن دارد.

این منابع بیان کردند که این در حالی است که کارشناسان سازمان ملل درباره بازگردانیدن این تروریستها به کشور یمن هشدار داده و آنرا مغایر حقوق بشر و قانون بین‌المللی دانستند.

منابع یمنی تاکید کردند که بازگردانیدن تروریست‌ها به یمن علامت سئوال بزرگی ایجاد می‌کند به ویژه که این اقدام در شرایطی رخ می‌دهد که القاعده و داعش در مناطقی از استان البیضاء حضور دارند.

این اقدام آمریکا، در همسویی با واشنگتن در حمایت از القاعده و داعش در یمن رخ می‌دهد به خصوص که آمریکا و عوامل آن یعنی ائتلاف سعودی، در نبردهای اخیر البیضاء از تروریست‌های داعش و القاعده استفاده کرده‌اند.

اعتراضات گسترده علیه دولت «هادی» در حضرموت یمن

منابع یمنی از تظاهرات گسترده ای که امروز در خیابان‌های شهر «المکلا» مرکز استان حضرموت برگزار شده و تظاهرات کنندگان با آتش زدن لاستیک و بستن راه‌ها به تصمیمات دولت «هادی» اعتراض کرده‌اند، خبر دادند.

نیروهای دولت دست نشانده سعودی در یمن به سوی تظاهرات کنندگان با گلوله جنگی شلیک کرده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: