کد خبر: ۵۳۰۴۶۲
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۴

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: با توجه به درخواست ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان تامین آب سه روستای این استان به استان کردستان واگذار شد.

به گزارش شفاف، پیام جلالی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: طرح نذر آب به خوزستان با همکاری خیرین و گروه های مختلف مردم در حال پیگیری است و به همین منظور یک تیم ارزیاب به استان خوزستان اعزام می شود.

جلالی گفت: از طریق بازدیدهای میدانی تیم های اعزامی به خوزستان نیازسنجی صورت گرفته و نیروهای جمعیت هلال احمر بر اساس نیاز و با برنامه ریزی صحیح به این استان اعزام می شوند.

وی اضافه کرد: بعد از بازگشت تیم های ارزیاب برنامه خدمات‌رسانی و آبرسانی به روستاهای سیستان و بلوچستان بلافاصله پیگیری و اجرا می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان با اشاره به اینکه این روستاها در منطقه ای به نام سیب و سوران استان سیستان و بلوچستان واقع شده است اظهار داشت: آب این روستاها از طریق حفر چاه و لوله کشی با لوله پیلی اتیلین تامین می شود.

وی اضافه کرد: طرح نذر آب چهار سال در حال اجرا است و استان کردستان در ۲ سال اخیر در اجرای این طرح همکاری می کند که مهمترین فعالیت این طرح ایجاد بستر لازم برای لوله کشی با آب شرب قابل آشامیدن برای روستاییان مناطق محروم است.

وی با بیان اینکه این طرح به صورت مشترک بین استان کردستان و استان همدان اجرا می شود ادامه داد: علاوه بر اجرای طرح نذر آب خدمات بهداشتی و درمانی به این روستاها ارائه می شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: