کد خبر: ۵۳۰۵۲۹
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۷

فهیمه سعید موفق به دریافت جایزه «انجمن روانپزشکی و نورولوژی ژاپن» و «انجمن علمی روانپزشکان ایران» شده است.

به گزارش شفاف، جایزه فلوشیپ روانپزشکان جوان بیست و یکمین کنگره جهانی روانپزشکی (Young psychiatrist fellowship award of ۲۱th world congress of Psychiatry)، به دکتر «فهیمه سعید»، روانپزشک و استادیار گروه روانپزشکی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، تعلق گرفت.

انجمن جهانی روانپزشکان هر سال کنگره جهانی روانپزشکی را در یکی از کشور‌های دنیا برگزار می‌کند، که امسال، در مهرماه، به صورت مجازی و به میزبانی کشور کلمبیا برگزار می‌شود.

 جایزه فلوشیپ روانپزشکان جوان این کنگره، جایزه‌ای در راستای حمایت مالی از روانپزشکان جوان علاقه‌مند به حوزه پژوهش در حیطه روانپزشکی است که هر سال به تعداد محدودی از روانپزشکان جوان در سراسر دنیا و برای شرکت در این کنگره معتبر اعطا می‌شود.

انتخاب فهیمه سعید  عضو هیات علمی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی به عنوان یکی از معدود روانپزشکان جوان که استحقاق دریافت این جایزه را داشته، به پیشینه علمی وی، توانمندی و قابلیت‌های فردی در راستای اهداف برگزاری کنگره، برمی گردد.

او  قرار است در کنگره امسال، با مشارکت دو متخصص از کشور‌های دیگر، درباره «سلامت روان زنان» سخنرانی کند و یک مقاله با موضوع «خودکشی» نیز ارائه بدهد.

او با دریافت جایزه انجمن روانپزشکی و نورولوژی ژاپن Fellowship award of Japanese Society of Psychiatry and Neurology (۲۰۲۱)، نام خود را به عنوان هشتمین ایرانی منتخب این جایزه، ثبت کرده است.

سعید همچنین در سال گذشته به عنوان اولین نفر برای دریافت جایزه استاد داویدیان از انجمن علمی روانپزشکان ایران Davidian Award of Iranian Psychiatric association (۲۰۲۰) انتخاب شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: