کد خبر: ۵۳۰۵۴۱
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۵

افرادی در دنیای واقعی هستند که از اتفاقات در فیلم‌های سینمایی الهام می‌گیرند و دست به کار‌هایی می‌زنند که عواقب بدی برای آن‌ها دارد.

به گزارش شفاف، فیلم‌ها می‌توانند الهام بخش ما برای مقابله با ترس هایمان باشند و باعث شوند چیز‌های جدیدی را امتحان کنیم. می‌توانند احساس خوشبختی و امید به ما بدهند و به ما این امکان را دهند که با انتقال به دنیا‌های کاملا متفاوت، حداقل برای چند ساعت مشکلات خود را فراموش کنیم. به عبارت دیگر، فیلم‌ها به طور کلی تأثیر مثبتی بر مردم دارند و حتی وقتی فیلمی یک اثر بی ارزش باشد، بازهم چیزی سرگرم کننده به ما می‌دهد تا با دوستان، خانواده و غریبه‌ها در مورد آن صحبت کنیم.

مسلما، همیشه استثنا‌هایی نیز وجود دارد و در موارد بسیار نادر، تأثیر یک فیلم می‌تواند بسیار منفی باشد، که باعث تصادفات دلخراش، رفتار‌های خشن و حتی قتل شود. این موضوع می‌تواند به گروهی از اراذل و اوباش مربوط باشد که اقدامات غیرقانونی خود را بر اساس اتفاقاتی که در یک فیلم سینمایی دیده اند برنامه ریزی کردند و یا شخصی که با تلاش برای تقلید یک حرکت خطرناک در یکی از آثار هالیوود، خودش را به کشتن داده است.

برخی از مردم صحنه یا شخصیت خاصی را می‌بینند که قطعا نباید در زندگی واقعی از آن‌ها الهام گرفته شود، اما با این حال، آن‌ها تصمیم می‌گیرند که این کار را انجام دهند که اغلب به پایانی آزار دهنده، وحشتناک یا عمیقا ناراحت کننده منجر می‌شوند.

زنی که با دیدن فیلم «مهمان ناخوانده عروسی» همسرش را مسموم کرد

ممکن است حتی به ذهنتان هم خطور نکند که فیلمی مثل «مهمان ناخوانده عروسی» باعث شود فردی اقدام به قتل یکی از نزدیکانش بکند، اما این اتفاق افتاده و در سال ۲۰۱۹ شخصی چنین اقدامی را انجام داده است.

افرادی که با تقلید از فیلم‌ها دست به کار‌های عجیبی زدند/ از حلق آویز کردن خود تا سرقت از بانک

در ژوئن همان سال که فیلم اکران شد، یک زن در کارولینای شمالی پس از آنکه نوشابه نامزد خود را با قطره چشمانش مخلوط کرد، دستگیر شد. او در تلاش بود که حضانت تنها دخترش را به دست بیاورد. این زن به مقامات گفت که این ایده را مستقیما از فیلم سینمایی «مهمان ناخوانده عروسی» گرفته است. صحنه‌ای در فیلم وجود دارد که شخصیت اوون ویلسون در آن اقدام به کاری مشابه می‌کند. در فیلم، این کار به منظور خنده انجام می‌شود و قربانی فقط بیمار می‌شود، اما در واقعیت، خوردن چنین چیزی عواقبی شدیدتر و حتی کشنده‌تر خواهد داشت.

تقلید سه سارق بانک از فیلم «شهر»

فیلم حماسی و جنایی «شهر» در سال ۲۰۱۰ به کارگردانی بن افلک یکی از مهیج‌ترین فیلم‌های سینمای عصر مدرن است و در واقع سکانس‌های سرقت از بانک در فیلم، آن چنان جذاب هستند که سه نفر از سارقان بانکی در واقعیت از آن الهام گرفتند. این سه جوان با الهام از فیلم سینمایی «شهر» طرحی را برای سرقت از یک فروشگاه طراحی کردند.

افرادی که با تقلید از فیلم‌ها دست به کار‌های عجیبی زدند/ از حلق آویز کردن خود تا سرقت از بانک

آن‌ها با پنهان کردن چهره خود در زیر ماسک‌های گران قیمت سفید رنگ (که قیمت هر کدام از آن‌ها هزار دلار است) مرتکب جرائمی شدند، که بی شباهت به قانون شکنی‌ها در فیلم بن افلک نبود. آن‌ها همچنین با استفاده از سفید کننده، رد پا‌های خود را از بین بردند که باز هم تقلیدی از فیلم سینمایی «شهر» بوده است. این افراد پس از آنکه با حدود ۲۰۰ هزار دلار فرار کردند، با اشتباهی که یکی از آن‌ها مرتکب می‌شود، دستگیر می‌شوند.

نوجوانی که با تقلید از فیلم «به سوی طبیعت وحشی» جانش را از دست داد

فیلم «به سوی طبیعت وحشی» داستان یک مرد ناامید به نام کریستوفر مک کانلس را دنبال می‌کند که با وارد شدن به بیابان و حیات وحش از جامعه مدرن فرار می‌کند. در ابتدا، به نظر می‌رسد داستان فیلم در مورد امید است، در مورد پیدا کردن خود یا دوری از همه شلوغی و آشفتگی زندگی در قرن ۲۰. اما همه چیز خوب به پایان نمی‌رسد و در نهایت کریستوفر پس از خوردن یک گیاه سمی می‌میرد.

افرادی که با تقلید از فیلم‌ها دست به کار‌های عجیبی زدند/ از حلق آویز کردن خود تا سرقت از بانک
در سال ۲۰۱۳، یک نوجوان در آریزونا به نام جاناتان کروم نیز پس از الهام گرفتن از این فیلم و رفتن به جنگل، پایان تلخ مشابهی را برای خود رقم زد. یک ماه بعد جسد او در حالی که فاصله کمی از اتومبیلش داشت پیدا شد. پدر او گفت که جاناتان فیلم «به سوی طبیعت وحشی» را خیلی تماشا می‌کرده و این فیلم روی او تاثیر گذاشته است.

مرگ در تصادف اتومبیل بعد از دیدن «سریع و خشن»
وقتی فیلم‌های سریع و خشن در مورد مسابقات خیابانی بودند، افراد زیادی وجود داشتند که سعی می‌کردند از رانندگی‌ها و اتومبیل رانی‌های بی پروا در این فیلم کپی برداری کنند. یکی از این موارد مربوط به یک بچه ۱۷ ساله به نام ویلیام لاکاس جونیور بود که پس از تماشای «سریع و خشن ۲» از سوی عده‌ای به یک مسابقه خیابانی دعوت می‌شود. به علت سرعت بالا در این مسابقه او کنترل خود را از دست می‌دهد، به تیر چراغ برخورد می‌کند و جانش را از دست می‌دهد.

افرادی که با تقلید از فیلم‌ها دست به کار‌های عجیبی زدند/ از حلق آویز کردن خود تا سرقت از بانک
در آن زمان مجموعه فیلم‌های سریع و خشن به دلیل تاثیر در افزایش موارد رانندگی‌های ناامن مورد سرزنش قرار گرفت، اما یونیورسال که کمپانی سازنده این فیلم‌ها است به این موضوع واکنش نشان داد و اظهار داشت که ارتباط بین تصادفات دنیای واقعی و فیلم‌های سینمایی غیرقابل توجیه است. با این حال، برخی از نزدیکان لاکاس با این استودیو کاملا مخالف بودند و علت مرگ وی را صحنه‌های اکشن در فیلم «سریع و خشن» می‌دانستند.

مرگ کودکی که از مرد عنکبوتی تقلید کرد

افرادی که با تقلید از فیلم‌ها دست به کار‌های عجیبی زدند/ از حلق آویز کردن خود تا سرقت از بانک
همه ما در زندگی دوست داشته ایم حداقل برای مدتی کوتاه یک ابرقهرمان باشیم، اما این رویا‌ها یک پسر بچه پنج ساله از اندونزی را به کام مرگ کشاند. در سال ۲۰۱۴، پسری به نام والنتینو از دیدن «مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۲» که به تازگی اکران شده بود هیجان زده می‌شود. والنتینو به داخل اتاق خواب خود که در طبقه ۱۹ ساختمان قرار داشت می‌رود. اندکی بعد به مادر این پسر خبر پیدا شدن پسرش در خیابان را می‌دهند که به نظر می‌رسد از پنجره اتاق سقوط کرده است. والنتینو به سرعت به بیمارستان منتقل شد، اما نهایتا جان خود را از دست می دهد. طبق گفته پلیس، ممکن است این پسر در تلاش برای تقلید از مرد عنکبوتی خودش را از پنجره بیرون انداخته باشد.

رولت روسی «شکارچی گوزن» و افزایش نرخ خودکشی

افرادی که با تقلید از فیلم‌ها دست به کار‌های عجیبی زدند/ از حلق آویز کردن خود تا سرقت از بانک
سکانس مربوط به بازی رولت روسی در فیلم «شکارچی گوزن» ساخته مارتین اسکورسیزی از لحظات معروف در سینمای جهان است. در این صحنه رابرت دنیرو و کریستوفر واکن مشغول این بازی مرگبار هستند. چند سال بعد از اکران این فیلم گزارش شد که دو نفر در حالی که قصد تقلید از این صحنه را داشته اند خودشان را به کشتن داده اند. بعد از این اتفاق، درخواست‌های زیادی برای حذف این صحنه جنجالی مطرح شد.

پسر جوانی که خودش را به دار آویخت

افرادی که با تقلید از فیلم‌ها دست به کار‌های عجیبی زدند/ از حلق آویز کردن خود تا سرقت از بانک
در صحنه‌های پایانی فیلم «دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروراید سیاه» در سال ۲۰۰۳، در حالی که کاپیتان جک اسپارو حلق آویز شده بود توانست از مرگ فرار کند. ویل از شمشیر خود برای ایستادن جک اسپارو استفاده می‌کند تا او راه نجات دهد. این صحنه توسط پسر ۱۲ ساله‌ای در سال ۲۰۰۵ تقلید شد و نتیجه کاملا متفاوتی نسبت به فیلم به همراه داشت. این پسر پس از تماشای فیلم با مادرش، با آویختن حلقه‌ای در گردن خود و تلاش برای فرار از آن، سعی داشت از جک اسپارو الهام بگیرد، اما بر خلاف اسپارو او از این اتفاق جان سالم به در نمی‌برد و در واقع خودش را حلق آویز می‌کند.


منبع: WhatCulture

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: