کد خبر: ۵۳۰۵۶۴
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۸

انگلیس و فرانسه برای محافظت از مردم در مقابل حمله تروریستی در کانال (مانش) به کشتی‌های مسافربری، توافقنامه امنیتی جدیدی امضا کردند.

                          توافقنامه فرانسه و انگلیس برای مقابله با تهدید تروریستی

به گزارش شفاف، خبرگزاری فرانسه دوشنبه شب گزارش داد، پیمان امنیت دریایی انگلیس و فرانسه در پاریس در دیدار وزیران دفاع و امورخارجه دو کشور امضا شد.

دولت انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد، این معاهده اساس اقدام مشترک و هماهنگ را تشکیل می‌دهد که باید توسط نیروهای انگلیس و فرانسه در واکنش به حادثه‌ای مانند حمله تروریستی به کشتی در کانال انجام شود.

این پیمان، انگلیس و فرانسه را قادر می‌سازد تا اطلاعات مربوط به تهدیدهای احتمالی را به اشتراک بگذارند، پاسخ سریع‌تر به حوادث جدی داشته باشند و واکنش‌های مشترک کارآمدتر را هماهنگ کنند.

دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس در این باره گفت: انگلستان و فرانسه به عنوان متحدان نزدیک با هم همکاری می‌کنند تا از شهروندان و ارزش‌ها محافظت نمایند.

وی افزود: این پیمان توانایی ما را در پاسخ سریع و موثر به تهدیدهای تروریستی در کانال تقویت خواهد کرد.

در بیانیه مشترک منتشر شده آمده است، وزیران دفاع و امورخارجه انگلیس و فرانسه در این دیدار در مورد موضوعات بین‌المللی از جمله چالش های امنیتی جدید در حوزه سایبری، منطقه هند-اقیانوس آرام و مبارزه با تروریسم در آفریقا و همچنین سوریه و عراق نیز بحث و تبادل نظر کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: