کد خبر: ۵۳۰۵۶۸
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۱

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان گفت: در حال حاضر ۱۰۵ روستا در استان با مشکل کم آبی مواجه هستند و از طریق آبرسانی سیار آب شرب مورد نیاز آنها تامین می‌شود.

                          آب شرب ۱۰۵ روستای کردستان با تانکر تامین می‌شود

به گزارش شفاف، علیرضا تخت‌شاهی  اظهار داشت: هفت تانکر کار آبرسانی سیار به روستاهای دارای مشکل کم آبی را در شهرستان‌های استان برعهده دارند.

وی با بیان اینکه برای آبرسانی به این روستاها از هیچ تلاشی کوتاهی نمی‌کنیم، اضافه کرد: بیشترین روستاهای دارای مشکل کم آبی مربوط به بیجار با ۴۴ و دیواندره با ۳۵ روستا است.

مدیرعامل شرکت آبفای کردستان با اشاره به اینکه روستاهایی که به آنها آبرسانی سیار می شود ۲ دسته هستند، افزود: برخی روستاها از قبل دارای مشکل کم آبی بوده و تعدادی نیز در فصل تابستان و به دلیل خشک شدن منابع آبی داخل روستا دچار کمبود آب شده اند که آبرسانی سیار به آنها تا آغاز فصل بارندگی ادامه دارد.

تخت شاهی ادامه داد: در خصوص روستاهایی که از قبل دارای مشکل کم آبی بوده پروژه هایی در دست اقدام است تا از طریق احداث مجتمع های روستایی بنا به اولویت‌ها و بر اساس اعتبارات، آبرسانی پایدار به آنها انجام شود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۴۷۰ هزار نفر در روستاها معادل ۸۵ درصد روستانشینان از خدمات تامین آب شرب سالم برخوردار هستند که از طریق ۸۲ مجتمع روستایی آبرسانی به آنها انجام می شود.

از مجموع یک هزار و ۶۷۷ روستای کردستان یک هزار و ۱۲ روستا زیر پوشش شرکت آب و فاضلاب استان قرار دارند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: