کد خبر: ۵۳۰۶۱۱
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۳

جنبش النهضه از رئیس‌جمهوری تونس خواست از تصمیمات فوق‌العاده و استثنایی اخیر خود صرف نظر کند؛ تدابیری که منجر به تعلیق فعالیت پارلمان، لغو مصونیت اعضای پارلمان و برکناری دولت شده است.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، جنبش النهضه وابسته به راشد الغنوشی، رئیس پارلمان تونس در بیانیه‌ای طی امروز، سه‌شنبه بعد از نشست فوق‌العاده دفتر اجرایی این جنبش اعلام کرد: تدابیر استثنایی‌ای که اخیرا رئیس جمهوری اعلام کرده "غیرقانونی و برخلاف قانون اساسی، به منزله کودتا علیه آن و موسسات قانونی به خصوص در تعلیق فعالیت پارلمان و انحصار تمام اختیارات بدون وجود طرف نظارت قانونی" است. این جنبش بر لزوم ازسرگیری فعالیت پارلمان تاکید کرد. 

این جنبش از تمام گروه‌های سیاسی و مدنی تونس خواست رایزنی‌ها درباره تحولات اخیر را در راستای حفظ دستاوردهای دموکراتیک و بازگشت سریع به وضعیت قانون اساسی و روند عادی و قانونی موسسات کشور دو چندان کنند.

جنبش النهضه نسبت به خطرات سخنرانی‌ها و اظهارات تحریک‌آمیز، خشونت آمیز و به حاشیه راندن بافت اجتماعی ملی که منجر به فجایع در کشور می‌شوند درحالیکه کشور هیچ نیازی به این فجایع ندارد، هشدار داد.

این جنبش افزود: اعتراضاتی که کشور اخیرا شاهد است و مشروعیت مطالبات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی را در کنار خطر پاندمی کرونا درک می‌کنیم، کرونا اولویت مطلق کشور است و ما نیاز به مدیریت مذاکرات ملی و ترسیم راهکارهای جمعی برای برون رفت کشور از تمام بحران‌ها داریم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: