کد خبر: ۵۳۰۶۴۵
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۵

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از بررسی گزارش عملکرد یکساله دیوان محاسبات کشور با حضور رییس کل و معاونان دیوان در جلسه امروز کمیسیون خبر داد.

                          بررسی عملکرد دیوان محاسبات در کمیسیون برنامه

به گزارش شفاف، محمدمهدی مفتح در توضیح جلسه امروز سه‌شنبه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: گزارش عملکرد یکساله دیوان محاسبات کشور با حضور مهرداد بذرپاش رییس کل و معاونان دیوان در جلسه امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نمایندگان بعد از استماع گزارش، نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه بذرپاش توضیحاتی را درخصوص گزارش‌های نظارتی که دیوان محاسبات طی یکسال گذشته در محور‌های مختلف قانونی تدوین و ارائه کرده بود، افزود: گزارش‌هایی درباره نحوه اجرای بودجه سال ۱۴۰۰ توسط دولت، موضوع ترک فعل مسئولان، ۷ قانون اصلی مربوط به تولید و شناسایی موارد قانونی اجرایی نشده در این زمینه، حقوق معادن، میزان تخصیص ارز ترجیحی برای تامین کالا‌های اساسی، چگونگی واگذاری بنگاه‌های دولتی به بخش خصوصی، اقدامات درون سازمانی برای ارتقای سطح کیفی عملکرد دیوان محاسبات و ... در این نشست ارائه شد.

مفتح تصریح کرد: در ادامه نشست اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ضمن تقدیر از عملکرد دیوان محاسبات کل کشور طی یک‌سال گذشته نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را با هدف نظارت هر چه بهتر دیوان بر نحوه اجرای قانون توسط دستگاه‌های اجرایی بیان کردند و در نهایت پیشنهاد داده شد، روند گزارش‌دهی دیوان محاسبات نسبت به نظارت‌ها هر سه ماه یکبار در این کمیسیون انجام شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: