کد خبر: ۵۳۰۶۴۶
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۵

یک روزنامه صهیونیستی تحریم ورزشکاران این رژیم از سوی بازیکنان عرب و خودداری آن‌ها از رویارویی با بازیکنان اسرائیلی در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را برجسته کرد و آن را نشانه شکست عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با کشور‌های عربی دانست.

                          نگرانی اسرائیلی‌ها از بایکوت ورزشکاران خود در المپیک

به گزارش شفاف، روزنامه «یدیعوت آحرونوت» رژیم صهیونیستی امروز در سرمقاله خود که به قلم «یئیر کتان» نوشته شده، آورده است: خودداری یک ورزشکار دیگر عرب با یک اسرائیلی در جریان مسابقات ورزشی به عنوان یک خبر اصلی مورد توجه قرار گرفت.

وی افزود: وقتی «فتحی نورین» ورزشکار الجزایری اعلام کرد که در مسابقات جودو بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو با ورزشکار اسرائیلی رقابت نخواهد کرد، ورزش اسرائیل را کاملا" در شوک فرو برد.

نویسنده مقاله روزنامه «یدیعوت آحرونوت» اظهار داشت که با تکرار چنین مواردی، بازیکنان عرب ما را مسخره می‌کنند.

به اعتقاد وی «فتحی نورین» ورزشکار الجزایری درجه تحریم بازیکنان اسرائیلی را بالا برده است، زیرا او آشکارا اعلام کرد که در توکیو [ با حریف اسرائیلی]مسابقه نخواهد داد و در مصاحبه تلویزیونی با افتخار گفت که من نمی‌خواهم دستانم با لمس او (ورزشکار اسرائیلی) کثیف شود. همانگونه که «عمار بن خلیف» مربی وی به اختصار گفت: موضوع ساده است؛ ما در قرعه کشی شانس نداشتیم، بنابراین با یک حریف اسرائیلی برخورد کردیم و مجبور به انصراف شدیم.

روزنامه یدیعوت آحرونوت در ادامه نوشت: سخت است که بفهمیم چگونه به شرایطی رسیده‌ایم که اجازه داده می‌شود به این شکل صحبت شود.

این روزنامه با اشاره به اینکه اخراج از دهکده المپیک مجازاتی بود که «نورین» و مربی‌اشدریافت کردند، افزود:، اما این یک شوخی است، زیرا قوانین همه گیری کرونا در هر صورت مقرر کرده که ورزشکار موظف است ظرف سه روز از پایان مسابقه خود، ژاپن را ترک کند و «نورین» چمدان‌های خود را بسته بود.

«یئیر کتان» نویسنده این مقاله اقدام نورین را مرحله واضحی از موج تحریک علیه رژیم اسرائیل در جهان دانست و افزود: «نورین» به خود زحمت نداد که علت واقعی را پنهان کند بلکه آن را بزرگتر کرد.

در ادامه مقاله به انصراف «محمد عبدالرسول» جودوکار سودانی و خودداری وی از دیدار با بازیکن اسرائیلی در بازی‌های المپیک توکیو اشاره کرده و آورده است: در اقدام ورزشکار سودانی، شکست عادی‌سازی روابط با سودان را مشاهده شد.

روزنامه یدیعوت آحرونوت افزود: سردی عادی‌سازی روابط در گذشته نیز ثابت شده است و نمی‌توان واقعیت را تغییر داد به عنوان نمونه در المپیک ۲۰۱۶ «ریو» برزیل «اسلام الشهابی» ورزشکار مصری حاضر نشد با «اور ساساون» اسرائیلی مصافحه کند.

مقاله با اشاره به اینکه برای سازش، انواع توافق نامه‌ها و بند‌های اصلی و فرعی وجود دارد که مجبور کند از نسخه‌های زیادی پیروی شود، اما بطور واقعی، در برجسته‌ترین مکانی که در آن می‌توان روابط انسانی را بررسی کرد، ورزش است که ورزشکاران کشور‌های عربی ثابت می‌کنند که از سوی آن‌ها اسرائیل وجود ندارد.

این روزنامه صهیونیستی با انعکاس میزان خشم و خسارات ناشی از تحریم ورزشکاران رژیم اشغالگر توسط بازیکنان عرب متذکر شد که اقدام تحریم یک ورزشکار از سوی حریف باید برابر با توقیف دائمی ورزشکار باشد.

نویسنده هشدار داد که استمرار گام مشابه، منجر به اخراج کامل کاروان رژیم صهیونیستی [ از المپیک]در دفعه بعدی خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: