کد خبر: ۵۳۰۶۵۰
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۳
دیده بان حقوق بشر:

دیده بان حقوق بشر روز سه شنبه اعلام کرد دوازده روز حمله و بمباران مردم فلسطین در نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی جنایت جنگی است و این رژیم با این اقدام خود چندین خانواده فلسطینی را کاملا نابود کرده است.

                          بمباران نوار غزه توسط اسرائیل جنایت جنگی است

به گزارش شفاف، از خبرگزاری "آناتولی"، در بیانیه دیده بان حقوق بشر آمده است: حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه قوانین جنگی را نقض کرده و مانند جنایت جنگی است.
دیده بان حقوق بشر افزود: تحقیقات به عمل آمده نشان داد حملات هوایی رژیم صهیونیستی به چندین منطقه در نوار غزه انجام شده است که در آن‌ها هیچ هدف نظامی نبوده است و در این نقاط ۶۲ فلسطینی جان خود را از دست داده‌اند.
جری سیمپسون رئیس بخش بحران و درگیری در دیده بان حقوق بشر گفت: نیرو‌های صهیونیستی در مناطقی حملات هوایی انجام داده‌اند که هیچ گونه هدف نظامی نبوده است و با این کار چندین خانواده فلسطینی را کاملا نابود کرده‌اند. عدم تمایل رژیم صهیونیستی برای تحقیق در مورد اتهامات جنایات جنگی بر نیاز بررسی‌های مستقل دادگاه جنایی بین المللی تاکید می‌کند.
دیده بان حقوق بشر در تحقیقات خود با مردم فلسطین ساکن نوار غزه که شاهد حملات رژیم صهیونیستی بوده‌اند و اعضای خانواده خود را از دست داده‌اند مصاحبه کرده و همچنین تصاویر و فیلم‌های ماهواره‌ای قبل و بعد از این حملات را بررسی کرده است.
در بررسی‌های انجام شده مشخص شده که نیرو‌های رژیم صهیونیستی به عمد مناطق مسکونی و غیر نظامی را هدف قرار داده‌اند و این اقدام به قیمت جان زنان و کودکان بیگناه در نوار غزه تمام شده است.
دیده بان حقوق بشر با اعلام اینکه رژیم اشغال گر صهیونیستی بار‌ها با درخواست این گروه برای دیدار از نوار غزه مخالفت کرده است از کشور‌های تامین کننده سلاح برای این رژیم خواست تا اطمینان یابند اسرائیل از قوانین جهانی جنگی پیروی می‌کند.
این گروه همچنین در پایان از حملات راکتی نواره غزه به سوی سرزمین‌های اشغالی انتقاد کرده و آن‌ها را غیر قانونی خواند.
اما حماس در پاسخ به این ادعا اعلام کرد مردم فلسطین بر اساس قوانین بین المللی و با استفاده از ابزار و ظرفیت‌های موجود، "از حق شرعی خود برای مقابله با اشغال غیر قانونی استفاده کرده‌اند. "
نظامیان اشغالگر صهیونیست از ۲۰ اردیبهشت حملات و تجاوز‌های وحشیانه خود علیه باریکه غزه و فلسطینی‌ها را شروع کردند.
گروه‌های مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به ادامه تجاوز‌های صهیونیست‌ها و حملات به غزه، اقدام به موشک‌باران سرزمین‌های اشغالی کردند.
کابینه رژیم صهیونیستی پس از ۱۲ روز ناتوانی در متوقف کردن حملات موشکی گروه‌های مقاومت در غزه، در یک نشست ۳ ساعته به طور اجماع با آتش بس موافقت کرد.
به گفته وزارت بهداشت فلسطین مستقر در نوار غزه، شمار شهدای حملات همه جانبه رژیم صهیونیستی به این باریکه ۲۶۰ نفر است که اکثر آن‌ها کودک و زن بوده‌اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: