کد خبر: ۵۳۰۶۷۹
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۴

رئیسی گفت: شرایط کرونایی حاکم موجب شده تا ترک تحصیل در دنیا افزایش یابد و در حال حاضر بازگشایی حضوری مدارس از دانشگاه‌ها مهم‌تر است.

به گزارش شفاف، علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در دومین روز از سی و پنجمین اجلاس روسای آموزش و پرورش با اشاره به ایثارگری معلمان در دوران کرونا اظهار کرد: شبکه شاد به عنوان زیرساختی موثر در آموزش و پرورش ماندگار شد، البته که هیچ چیز جای معلم را نمی‌گیرد.

او ادامه داد: پرورش هیچگاه از طریق مجازی میسر نمی‌شود و باید در مدرسه محقق شود و بر این اساس در سراسر دنیا تعطیلی مدارس باعث ایجاد نگرانی شده است و حتی مجامع بین المللی گفتند که فارغ از واکسیناسیون برای بازگشایی مدارس برنامه ریزی کنید.

به گفته رئیسی شرایط کرونایی حاکم موجب شده است تا ترک تحصیل در دنیا افزایش یابد، چراکه تامین فضای مدرسه و دسترسی به زیرساخت الکترونیک در مناطق محروم دشوار است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به تغییر الگوی خواب و تحرک دانش آموزان گفت: بازگشایی حضوری مدارس از دانشگاه‌ها مهم‌تر است، البته واکسیناسیون، آموزش و تهویه کلاس باید مناسب باشد، از تجمع و تردد‌ها جلوگیری شود.

واکسیناسیون معلمان در مراکز تجمیعی انجام نمی‌شود

رئیسی با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای بازگشایی مدارس ازجمله واکسیناسیون افزود: معلمان برای واکسیناسیون می‌توانند از انواع سبد واکسیناسیون در کشور استفاده کنند. همچنین تایید اسامی معلمان از سوی آموزش و پرورش به وزارت بهداشت می‌رسد و واکسیناسیون در مراکز تجمیعی وزارت بهداشت نخواهد بود، بلکه در مراکز استان‌ها در سالن‌های بزرگ آموزش و پرورش این کار دنبال می‌شود.

او اضافه کرد: رانندگان سرویس، سرایداران و سایر کادر آموزشی مدرسه هم در صورت تائید آموزش و پرورش و وزارت بهداشت واکسینه می‌شوند و دز دوم واکسن هم حدود ۴ هفته بعد تزریق می‌شود که دو هفته مانده به مهر دز دوم تمام خواهد شد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا به وضعیت واکسیناسیون کشورهم اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از ۴۰۰ هزار دز واکسن در روز تزریق شده است و تا پایان مرداد ۷ میلیون دز واکسن دیگر به دستمان می‌رسد.

رئیسی اظهار کرد: از میان افراد واکسینه شده بیش از ۷۰ درصد یعنی حدود ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بالای ۶۰ سال بودند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: