کد خبر: ۵۳۰۷۱۳
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۸

دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی از اختصاص بیش از ۱۷ میلیارد دلار به ارتش رژیم صهیونیستی به عنوان بودجه این وزارتخانه در سال ۲۰۲۲ خبر داد.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری آناتولی، دفتر نفتالی بنت، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد که وی با آویگدور لیبرمن، وزیر دارایی و بنی گانتس، وزیر جنگ دولت این رژیم درباره تعیین بودجه وزارت جنگ در سال ۲۰۲۲ توافق کردند.

در این بیانیه آمده است: طبق توافق صورت گرفته بودجه اختصاص داده شده به وزارت جنگ در سال ۲۰۲۲ حدود ۵۸ میلیارد شِکِل (۱۷.۶ میلیارد دلار آمریکا) است.

طبق این بیانیه، هم‌چنین توافق شد که نیازهای ارتش رژیم صهیونیستی از نظر تأمین سلاح و افزایش توانایی‌های آن متناسب با تهدیدهای روزافزون تأمین شود.

دولت رژیم صهیونیستی درحال تکمیل بودجه ۲۰۲۲ است تا آن را برای تصویب در کنست ارائه کند.

این درحالی است که رسانه‌های عبری اخیرا گزارش دادند که ارتش رژیم صهیونیستی برای جبران هزینه‌های نظامی جنگ ۱۱ روزه غزه در ماه مه گذشته، خواستار افزایش ۳ میلیارد شکلی بودجه خود شده است.

روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت به دنبال این درگیری در گزارشی نوشت که تلفات و خسارت‌های رژیم اشغالگر در جنگ اخیر با نوار غزه تا روز یازدهم  این جنگ، دو برابر تلفات و خسارت‌هایی بوده است که این رژیم در جنگ ۵۱ روزه در سال ۲۰۱۴ با این منطقه داشته است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: